ingrediente boilliesuri

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

ingrediente boilliesuri

Mesaj de alexx » 09 Mar 2010, 15:04

As dori o mica informatie de la cunoscatori.As vrea sa stiu unde as putea gasi produse originale,nu cotrafacute,de la CCMOORE. Mentionez faptul ca cunosc foarte bine produsele,imi produc singur boilliesurile(mie si prietenilor),am incercat o comanda la BIGFISH si am luat teapa.
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de Costi P » 09 Mar 2010, 15:08

alexx scrie:As dori o mica informatie de la cunoscatori.As vrea sa stiu unde as putea gasi produse originale,nu cotrafacute,de la CCMOORE. Mentionez faptul ca cunosc foarte bine produsele,imi produc singur boilliesurile(mie si prietenilor),am incercat o comanda la BIGFISH si am luat teapa.
cum adica ai luat tzeapa ?

toata lumea stie ca Bigfish aduce CCMOORE original !
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de alexx » 09 Mar 2010, 15:47

Am dubii in privinta asta,si am sa-ti dau si un mic exemplu:RED VENOM este rosu inchis ca singele si eu am primit un lichid portocaliu si cu un miros complet diferit fata de acelasi produs primit din Anglia.SI noaptea in somn as putea recunoaste mirosul deRED VENOM original .
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de alexx » 09 Mar 2010, 15:52

Ca sa nu mai mentionez faptul ca Salmon-Krillul miroase ingrozitor a melasa,dulceag,iar al meu care din pacate e pe fundul sticlei deja miroase a crustacee sarate de la o posta
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
STAN MIHAI
membru activ
membru activ
Mesaje: 105
Membru din: 08 Ian 2008, 21:06
Localitate: SATU MARE

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de STAN MIHAI » 10 Mar 2010, 20:33

interesant de urmarit subiectul...........
desi nu prea imi vine sa cred
Imagine

Avatar utilizator
LUCKY
senior
senior
Mesaje: 182
Membru din: 26 Dec 2009, 20:50

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de LUCKY » 10 Mar 2010, 21:50

A fost o perioada cand produsele CC Moore le primeam din strainatate de la prieteni de incredere ,care nu s-ar fi facut de rusine pentru 10 euro , a fost un caz cand din 15 flacoane de Liver Amino una era alceva sau odata culoarea la lichidul Meteor a fost diferit fata de cele anterioare , la fainuri culoarea faini de Krill difera cateodata dar mirosul si textura erau la fel.Eu sunt de parere ca mai incurca cei de acolo borcanele fara rea intentie. Daca mai multi ar sesiza aceasta problema de care spui tu Alexx cred ca atunci proprietarul magazinului Big Fish are o problema .Intrebarea mea e www........... comercializeaza produse originale CC Moore sau nu ?? Pe siteul CC Moore scrie ca doar Big Fish e distribuitor al produselor lor care e singura care si garanteaza originalitatea produselor .

Post Editat -> Gor965
Atentie la tipul link-urilor admise spre postare . Cele care ne trimit catre un produs ,sunt permise ,in schimb cele care ne trimit direct spre pagina de start a unui magazin on-line ,sunt interzise !

Avatar utilizator
colega
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 24 Oct 2008, 18:03

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de colega » 10 Mar 2010, 23:23

Pe pagina Big Fish:
Unicul distribuitor autorizat pentru produsele CC MOORE in Romania este BIG FISH. Produsele CC Moore sunt distribuite de BIG FISH printr-o retea de magazine partenere. On-line, acestea se pot gasi la PROFISHING, FISELA, ECRAP. CC Moore atrage atentia ca produsele vandute de orice alte magazine on-line din Romania nu prezinta garantii de autenticitate si pot fi contrafacute! Cititi comunicatul oficial pe site-ul producatorului, la rubrica distribuitorilor autorizati.

Pe pagina CC Moore:
Big Fish Strada Aurel Vlaicu
Bucuresti
Important notice:
Big Fish is the sole contact for CC Moore baits in Romania and are the only company selling baits that are guaranteed to be genuine CC Moore products.
We strongly advise Romanian customers to buy from only Big Fish in Romania and not from other companies who may be advertising fake CC Moore products.

Concluzie: ori Carpio e client BF si lista nu e actualizata, ori Carpio se aprovizioneaza de la alti distribuitori (straini), nu ar fi singurii.

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de mosharu » 10 Mar 2010, 23:31

colega scrie:Pe pagina Big Fish:
Unicul distribuitor autorizat pentru produsele CC MOORE in Romania este BIG FISH. Produsele CC Moore sunt distribuite de BIG FISH printr-o retea de magazine partenere. On-line, acestea se pot gasi la PROFISHING, FISELA, ECRAP. CC Moore atrage atentia ca produsele vandute de orice alte magazine on-line din Romania nu prezinta garantii de autenticitate si pot fi contrafacute! Cititi comunicatul oficial pe site-ul producatorului, la rubrica distribuitorilor autorizati.

Pe pagina CC Moore:
Big Fish Strada Aurel Vlaicu
Bucuresti
Important notice:
Big Fish is the sole contact for CC Moore baits in Romania and are the only company selling baits that are guaranteed to be genuine CC Moore products.
We strongly advise Romanian customers to buy from only Big Fish in Romania and not from other companies who may be advertising fake CC Moore products.

Concluzie: ori Carpio e client BF si lista nu e actualizata, ori Carpio se aprovizioneaza de la alti distribuitori (straini), nu ar fi singurii.
nu are nici in clin si nici in maneca oltenii aia de la carpio cu BigFish! Va spun sigur asta! Marian Oprea ca importator direct de la CC More, nu s-ar face de kkt cu produse contrafacute! sa fim seriosi.... :))
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
colega
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 24 Oct 2008, 18:03

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de colega » 11 Mar 2010, 00:34

S-a pus problema ca produsele vandute de BF ar fi de o calitate indoielnica, iar alternativa ar fi 'oltenii', cu semn de intrebare referitor la sursa lor de aprovizionare.

Eu personal am cumparat produse CC M de la ambele surse si partenerul meu -creatorul de bile- nu a avut de obiectat in privinta calitatii, dar nici nu am luat toata gama.

Mosharu :-h baga mana in foc pentru BF si are convingerea ca furnizorul lui Carpio pentru CC M sigur nu e BF.

Loturi mai putin reusite, stocuri culese din colturile depozitelor, greseli de etichetare, probleme la furnizorul anterior, pastrarea in conditii mai putin fericite, tranzit prin diverse depozite, manipulare diversa...
Chiar si un Rolls Royce are interventii in garantie >:D<

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de alexx » 11 Mar 2010, 09:53

IN fine nu e o tragedie asa mare doar ca eu nu-mi permit greseli,am clientii mei fideli si nu pot sa-i dezamagesc.Succesul si eficienta bilelor mele e asigurat de ingredientele CURATE,nu pot schimba retetele in functie de ,,greselile,, de distributie ale dealerilor,astazi asa maine altfel.Ma bucur totusi ca am atras atentia asupra unor realitati din piata romaneasca de pescuit si asta nu neaparat cu rautate.Asta e ,am sa incerc eventual in Ungaria sau mai sigur ramin la aprovizionarea din Anglia.Eu sper ca incet sa ajungem la nivelul lor ,respect pentru client s.a.m.d.SALUTARI TUTUROR SI FIR INTINS IN NOUL SEZON.
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
colega
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 24 Oct 2008, 18:03

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de colega » 11 Mar 2010, 13:26

Vreau sa accentuez ca nu am nici un interes sa promovez/denigrez BF sau Carpio; sunt doar un client oarecare.
alexx scrie:IN fine nu e o tragedie asa mare doar ca eu nu-mi permit greseli,am clientii mei fideli si nu pot sa-i dezamagesc.
De admirat atitudinea ta, alexx; tine-o tot asa.

Prosperitate.

Avatar utilizator
Vlad Pavlovici
Partener
Partener
Mesaje: 91
Membru din: 05 Feb 2009, 21:29

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de Vlad Pavlovici » 11 Mar 2010, 14:20

Salut Alexx, am vazut acum postarea ta. Te rog, contacteaza magazinul si trimite inapoi produsele pe care le pui in discutie. Big Fish va verifica automat comanda ta pe lista de comenzi si, daca produsele sunt neconforme, iti va restitui banii sau iti va da alte produse in contul lor, dupa cum preferi.
alexx scrie:am luat teapa
In cel mai rau caz, e vorba de o eroare, nu de o teapa. Produsele sunt garantat originale, lucru precizat clar si de producator.
alexx scrie:Ma bucur totusi ca am atras atentia asupra unor realitati din piata romaneasca de pescuit si asta nu neaparat cu rautate.
Big Fish aprovizioneaza cu ingrediente CC Moore nu numai sute de pescari, dar si mai multi producatori de nada din Romania. Nu exista niciun dubiu asupra autenticitatii, insa greseli poate face oricine, inclusiv CC Moore. Daca s-a produs o greseala fie din vina Big Fish, fie din vina CC Moore, va fi remediata in cel mai scurt timp, cu scuzele de rigoare.

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de mausse26 » 11 Mar 2010, 15:18

Acum ai un raspuns cu adevarat extraordinar.Sincer,nici nu ma asteptam sa nu primesti un asemenea raspuns.Nu cred ca o firma ca BIG FISH si-ar putea permite o reclama negativa.FELICITARI BIG FISH(un exemplu care ar trebui urmat si de alte firme)

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de alexx » 11 Mar 2010, 16:10

Mai devreme spuneam ca eu nu-mi permit greseli.BIGFISH isi permite?Imi cer scuze daca sint prea catolic.
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de mausse26 » 11 Mar 2010, 16:16

Avem obiceiul de fi mai catolici decat papa.Nu cred ca cineva vrea sa greseasca.Stima

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”