Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 28 Apr 2010, 19:42

salut. tare as vrea sa vad unul care elibereaza un crap de 1-2 kg la popescu. tare as vrea... :-@

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 28 Apr 2010, 20:33

Nu stiu de ce zici ca noi suntem de vina daca popescu pe asta mizeaza si nu il intereseaza de ce se intampla cu pestele din balta lui pe noi de ce ne-ar interesa .As vrea sa te vad cand ai sa dai drumu la peste inapoi daca nu este interzisa retinerea lui.Pe baltile de c&r da dai drumul la peste ca asa e regula dar la popescu nu cred.Eu cu radu cand am avut 30 kg si am vrut sa il eliberam au zis ca nu ii intereseaza . Atunci pe mine de ce m-ar interesa....astea sunt regulile acolo asta facem. cand o sa merg pe tancabesti ,moara sau alte balti c&r o sa eliberez tot pestele dar pana atunci hai sa nu mai fim asa mari si tari ca astia suntem

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 28 Apr 2010, 20:40

Tu nu vezi ca atunci cand pestele mananca la popescu toti merg acolo cand trage la bela se muta dincolo mentalitatea trebuie schimbata la patronii baltilor prima data si dupa aceea sa ne schimbam noi .Zimi si mie o balta cu densitate mare de crap mare pe care sa iti faca placere sa pescuiesti in Brasov si sa eliberezi pestele sa te poti bucura de el si alta data tu , eu sau oricare pescar, si dupa aceea mai vorbim de c&r in brasov

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 28 Apr 2010, 21:49

sorin ,laurentiu si radu voi ma cunoasteti cel mai bine si fizic si alfel.decizia mea de azi inainte e luata .vreau cel putin la popescu si bela sa fac in felu urmator .retin maxim 2 pesti pt. consum ,iar ce este peste per total peste 4 kg nu voi mai lua aveti cuvantul meu ca asa va fii .vreau sa fac asta de azi inainte .pt. ca eu imi doresc in primul rand de la mine asta. ce va fii va fii .scopul meu este de azi inainte sa pescuiesc sportiv ca daca vreau peste imi voi cumpara sdar cel putin eu sa traesc cu speranta ca eu am mai prins pestele asta in trecut .iar daca voi vedea pe cineva in timp ca va face asta l-a popescu ma refer inseamna ca efortul meu sa dublat din acel moment.la bela deja pescuiesc de 1 an jumatate pt. zile libere . :-h

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 28 Apr 2010, 21:54

Lau are dreptate si pot spune ca am prins impreuna mai mult de cit spune el dar daca postezi adevarul aici esti numit "matache macelaru" dar macar noi am avut bunul simt sa pescuim cu un cirlig in fata dar erau alti care dadeau cu arici si distrugeau tot iar cind au auzit ca le-am propus paznicilor sa eliberam peste au zis ca suntem nebuni.Iar raspunsul administratorilor vi l- am mai spus SA FITI VOI SANATOSI .
Eu atit am de spus si cred ca nu poti sa practici C&R decit atunci cind vor vrea si ei sa practice acest sistem **==

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 28 Apr 2010, 22:10

eu zic sa mai terminam cu C&R ca nu avem unde sa-l practicam. deocamdata eu ma duc la pescuit sa prind ceva.daca merge bine daca nu iar bine. ma duc sa ma relaxez si sa iau acasa ce prind. alti au facut o afacere din asta si eu nu vreau sa-l ajut sa-si mareasca profitul.astept cu nerabdare sa ma duc in delta la vara si sa ma satur de pescuit. si cum sa dai drumul la crap cand aluia de langa tine ii curg balele de ciuda si mai ales sa-i dai drumul cred ca-ti da una in cap. eu zic sa pescuim si sa ne distram iar cand va fi cazul de C&R mai vb. pana atunci ALARME NONSTOP ;)

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 29 Apr 2010, 00:17

eu zic sa nu mai aud de ce nu se prinde peste la popescu pentru ca stim cu toti de ce .iar discutiile de genul asta nu isi mai au rostul .ca da.de aici a inceput discutia

Avatar utilizator
roxovy
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 12 Feb 2010, 21:25
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de roxovy » 29 Apr 2010, 08:58

Sulutare tuturor,

Adevarul ca trebuie sa incepem usor usor sa privim si noi pescuitul ca pe un sport si nu ca pe o ocupatie prin care ne asiguram supravietuirea( congelatorul plin - sa fie acolo). Cum spunea mai sus si user-ul "davidnicolaie" 2 hai si 3 pesti sunt deajuns pentru tigaie restul ar trebui eliberati, astfel ne-am bucura de partide reusite mai des cu totii.
Problema asta e prezenta pe majoritatea lacurilor din tara,de curand am fost in zona Bistrita - lac Brateni - si majoritatea se plangeau de aceleasi probleme se ia pestele cu sacul de pe balta , si uite asa la concursul din 23-25.04.2010 ,21 de echipe din 34 nu au prins nimic.
Uite asa ajungem sa nu mai avem unde pescui si tot noi suntem suparati,dam vina pe administratori, suntem revoltati daca ne cere cineva sa verifice porbagajul (parerea mea aveti ceva de ascuns).

Fire intinse la toata lumea si ganditiva de doua ori inainte sa plecati acasa cu 10 kg de peste. [-x

Avatar utilizator
Bogdanagy
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 30 Mar 2010, 08:57
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bogdanagy » 29 Apr 2010, 09:13

weekendul acesta mergeti pe undeva ?
la Vadu Rosu care mai e treaba ?

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 29 Apr 2010, 17:15

la ora 15:30 erau cam 20 de masini in parcare. nu stiu daca merge

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 29 Apr 2010, 17:22

Am un prieten care este acum la Vadu am vorbit cu el a spus ca are un crap la 6.5 Kg luoat de dimineata in rest pe partea cu calea ferata unde e el a spus ca sau mai luoat dor trei pesti din ce a vazut el **==

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 29 Apr 2010, 18:51

Bragau Laurentiu scrie:Tu nu vezi ca atunci cand pestele mananca la popescu toti merg acolo cand trage la bela se muta dincolo mentalitatea trebuie schimbata la patronii baltilor prima data si dupa aceea sa ne schimbam noi .Zimi si mie o balta cu densitate mare de crap mare pe care sa iti faca placere sa pescuiesti in Brasov si sa eliberezi pestele sa te poti bucura de el si alta data tu , eu sau oricare pescar, si dupa aceea mai vorbim de c&r in brasov
Iti spun eu o balta cu densitate mare de crap: Vadu Rosu balta 4..... **==

Avatar utilizator
ama74
senior
senior
Mesaje: 191
Membru din: 03 Dec 2007, 19:29

Re: Zona Brasov

Mesaj de ama74 » 29 Apr 2010, 20:12

Iti spun eu o balta cu densitate mare de crap: Vadu Rosu balta 4..... **==[/quote]
ce sa caute frate astia acolo?nu vezi ca nu le scoti foamea din git?acu pling ca nu mai au ce prinde.cind le-am zis ca nu-i frumos si ca alta data nu mai au cu cine se juca(peste)toti au sarit cu gura ca asa este regula .
atentie ! regula se poate schimba(ex. bella).la el cum se poate?nu a facut total c&r dar omul stimuleaza cu zile libere c&r-ul pe balta lui.poate va mai ginditi un pic inainte sa plecati cu 20 de pesti in traista! :"> :"> :">
Life is fishing rest just details!
Imagine

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 29 Apr 2010, 20:20

Si iara ti se va spune.Dute tu la Popescu si pescuieste C&R.K dak nu iau eu pestele acasa 99,99% il va lua cel de langa mine.Dute vorbeste tu cu administratoru si dak poti schimba regulile balti iti facem o Statuie.
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 29 Apr 2010, 20:31

Va obliga cineva sa mergeti la popescu?
Daca vreti sa prindeti capturi si nu carasi(ciortani) mergeti fratilor pe balti cu peste mare,dar asa e romanul daca nu poate sa ia cu sacul ......... si va mai plingeti ca nu prindeti nimic cind nu baga peste...... :)) dar e frumos la un gratar si un pescuit ca-n vana =))

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”