Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 27 Apr 2010, 10:58

Nu te-am intrebat Flo tu ce ai luoat?Si cind mai mergi poate vin si eu cu Lau ca am tot zis noi ca o sa facem o partida acolo si cu Gabi. **==

Avatar utilizator
Bogdanagy
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 30 Mar 2010, 08:57
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bogdanagy » 27 Apr 2010, 11:03

dar am si eu o intrebare , aia cu Plopi e Bela si cealalta Popescu sau invers :):):)? ca stau in dubii

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 27 Apr 2010, 13:23

aia cu plopi e a lui bela

Avatar utilizator
adi.bogdan
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 27 Apr 2010, 16:07
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de adi.bogdan » 27 Apr 2010, 16:13

buna ziua!sunt nou pe acest forum si sunt atras de pescuit,si as vrea sa ma axez mai mult pe,pescuitul la crap.poate cu ajutorul dumneavoastra o sa aflu mai multe despre asta.cel mai des am pescuit pe olt dincolo de fagaras,la fund dar crap nu am prins niciodata,decat la baltile cu plata din zona noastra.vineri as dori sa merg la dumbravita .sper sa-mi spune-ti vreo parere ceva,vreun pont.aici in afara de caras.caras frumusel nu am luat crap:(..sper sa cititi mesajul meu si sa ma ajutati ..multumesc anticipat!

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 27 Apr 2010, 16:39

Am auzit k la Dumbravita nu se prea prinde.Dar poate a bagat peste intre timp
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
c0r0nel
membru activ
membru activ
Mesaje: 110
Membru din: 22 Mar 2009, 00:33

Re: Zona Brasov

Mesaj de c0r0nel » 27 Apr 2010, 16:53

adi.bogdan scrie:buna ziua!sunt nou pe acest forum si sunt atras de pescuit,si as vrea sa ma axez mai mult pe,pescuitul la crap.poate cu ajutorul dumneavoastra o sa aflu mai multe despre asta.cel mai des am pescuit pe olt dincolo de fagaras,la fund dar crap nu am prins niciodata,decat la baltile cu plata din zona noastra.vineri as dori sa merg la dumbravita .sper sa-mi spune-ti vreo parere ceva,vreun pont.aici in afara de caras.caras frumusel nu am luat crap:(..sper sa cititi mesajul meu si sa ma ajutati ..multumesc anticipat!
mergi in alta parte

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 27 Apr 2010, 18:11

Pe dumbravita nu se prinde mai nimic(crap)daca vrei carasei poti sa mergi.De vreo saptamana nu prea mai mananca pe nicaieri

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de papyllon » 27 Apr 2010, 18:29

a inceput sa depuna icre si nu prea mananca nicaieri :-q :-?? :-?? :-??

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 27 Apr 2010, 20:01

Radu25 scrie:Nu te-am intrebat Flo tu ce ai luoat?Si cind mai mergi poate vin si eu cu Lau ca am tot zis noi ca o sa facem o partida acolo si cu Gabi. **==
radu te caut cand merg, nu stiu cand si poate vine si lau si va fii ok

Avatar utilizator
titu
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 13 Mar 2010, 14:06

Re: Zona Brasov

Mesaj de titu » 27 Apr 2010, 23:35

saptamina trecuta de joi pina simbata a-m fost 5 prieteni pescari toti pe balta la belin la popescu rezultatul DEZASTROS un crap de 1kg la 24 -28 de ore sa prins cite 1 sau 2 de caciula eu pescuiesc pe balta aia de cind s-a deschis simbata a-m stat de vb cu paznici si i-am intrebat care este situatia cu balta de nu se prinde nimic s-au numai este peste ei au zis ca timpul este de vina ca este foarte frig noaptea eu zic parerea mea ca nuprea m-ai este peste prin balta

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 28 Apr 2010, 11:57

titu scrie:saptamina trecuta de joi pina simbata a-m fost 5 prieteni pescari toti pe balta la belin la popescu rezultatul DEZASTROS un crap de 1kg la 24 -28 de ore sa prins cite 1 sau 2 de caciula eu pescuiesc pe balta aia de cind s-a deschis simbata a-m stat de vb cu paznici si i-am intrebat care este situatia cu balta de nu se prinde nimic s-au numai este peste ei au zis ca timpul este de vina ca este foarte frig noaptea eu zic parerea mea ca nuprea m-ai este peste prin balta
imi voi da si eu cu parerea.peste este in balta doar din pacate doar atat cat baga ei
.nu este peste de 3 ani de 2 sau 1 an asta e parerea mea rareori prinzi peste bagat in toamna .poate ca gresesc dar asa cred ca este .pesti bagati in balta sunt crescuti pe nivel de crescatorie asa ca ei nu rezista in balta mai mult de 3-5 luni in cazul fericit .aceasta balta este doar de agrement nu de promovare in dezvoltarea pestelui sau in dezvoltarea capturilor de la an la an.sa iti depasesti propriile recorduri pe aceasta balta nu ai nici o sansa limita cred ca este de 3 kg rareori peste de 5 cum spun pescari .atata timp cat tot ce se prinde se ia acasa nu va fii niciodata peste pt. dezvoltare .e ca si omul in atata timp trebuie sa greseasca minim o data dar din pacate ei nu au a doua sansa .este o minciuna ca nu merge din cauza frigului noaptea .eu am fost de vineri pana sambata pe cealalta balta si sincer noaptea tragea destul de bine si numai la mine .cum poate zice asa ceva cat e distanta de la o balta la alta e aceeasi presiune aceelasi vreme . ce sunt cu minciunile astea .sincer nu mai este peste decat putin asteapta pana baga data viitoare si dute atunci dar sa nu depasesti o saptamana ca iar ajungi in acelasi stagiu

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 28 Apr 2010, 12:09

inca nu pot fi capabil sa recomand vre-o balta in jurul brasovului pt ca nu exista asa ca fiecare merge si accepta sistemele de pe baltile care sunt dar din pacate nu avem balta( ideala )de care avem nevoie.DAR EU MAI AM O INTREBARE ?OARE SUNTEM NOI PESCARI, SA MERITAM MAI MULT .ganditiva si sa imi dati si mie un raspuns

Avatar utilizator
Bogdanagy
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 30 Mar 2010, 08:57
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bogdanagy » 28 Apr 2010, 13:07

david , ai dreptate.....la Belin asa este cum ai zis.....so dom contra eu am observat ca merge mai bine noaptea decat ziua....acum fiecare cu opinia lui....la San-Paul poti sa mergi pentru C & R.....si acolo e peste adevarat.....anu trecut a luat un crap la 17 Kg , eu am prins vreo 7-8 bucati intre 1,5-3 kg , platica mare dar s-au dus inapoi unde le este locul...acolo chiar faci adevaratul Pescuit !

Avatar utilizator
adi.bogdan
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 27 Apr 2010, 16:07
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de adi.bogdan » 28 Apr 2010, 13:29

cred ca nu avem mentalitatea necesara pentru rezultate si pe viitor!

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 28 Apr 2010, 13:35

adi.bogdan scrie:cred ca nu avem mentalitatea necesara pentru rezultate si pe viitor!
corect =D> =D> =D> =D> =D> =D> aici am vrut sa ajung.nu sunt de vina administratori noi suntem de vina :(

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”