Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 01 Feb 2012, 22:51

AUZI MELCULE,..............................

Post Editat -> Gor965
La urmatorul post de genul asta, ne luam la revedere !
Ptr. moment aveti un prim avertisment !
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 01 Feb 2012, 23:02

daddy caddy scrie:AUZI MELCULE,...............
Istetule daca atata sti atata faci ... daca iti trebe un pic de creier sa porti o conversatie du-te la carrefour ca are creier de porc ieftin .. vad ca iti lipseste cu desavarsire .... L-)
Mamicutza ta asa te-a invatat sa vorbesti? '''''Vezi sa nu fi tu mai parlit ca mine sau sa te parlesti un pic.....

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 01 Feb 2012, 23:14

daddy caddy scrie:AUZI MELCULE.....................
Fratioare ,cred ca mai frumos ar fi sa purtam o discutie decenta in legatura cu propunerea facuta si nu sa o luam in deradere ,nu crezi? baiatul a facut o propunere si noi ar trebui sa dezbatem in cel mai decent mod, nu sa aducem injurii **== **== sau mai stiu eu ce murdarii,dar ......nu mai am cuvinte....

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 01 Feb 2012, 23:24

1 Dragan Claudiu
2 Bogdan(Mazare)
3 Gabriel
4 Sabin Titeiu
5 David Nicolae
6 77 Neo
7 Lucfish
8 Claudiu
9 Siko Robert

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 01 Feb 2012, 23:26

Yo_gabriel scrie:
daddy caddy scrie:AUZI MELCULE,...............
Istetule daca atata sti atata faci ... daca iti trebe un pic de creier sa porti o conversatie du-te la carrefour ca are creier de porc ieftin .. vad ca iti lipseste cu desavarsire .... L-)
Mamicutza ta asa te-a invatat sa vorbesti? '''''Vezi sa nu fi tu mai parlit ca mine sau sa te parlesti un pic.....
EU ZIC CA AR FI MAI BINE SA NU TE MAI BAGI IN SEAMA CU MINE SI ATATA TOT!UMFLA-TI BETELE SI RADEO PE OLT L-)
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 01 Feb 2012, 23:37

Nu-i frumos sa incepem cu injurii ,daca baiatul a venit cu o idee frumoasa noi ar trebui macar sa o discutam civilizat si serios si nu sa o luam in deradere...parerea mea, nu vreau sa o iei ca pe o ofensa la adresa ta.
vorbesc in general... **== [-( [-( [-(

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 02 Feb 2012, 10:35

iar s-a inceput...până se dezgheață bălțile și începe pescuitul...

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 02 Feb 2012, 18:36

daddy caddy scrie:AUZI MELCULE,..............................

Post Editat -> Gor965
La urmatorul post de genul asta, ne luam la revedere !
Ptr. moment aveti un prim avertisment !
radule ,spune-i omului ca glumesti .noi toti cunoscandu-te stim ca asa este .gabriel, glumeste . trece-l si pe el pe lista .El se oftica ca nu e primul pe lista niciodata =)) ,la fel ca rapidul lui.eu cand vorbeam de doua manse ,si sa se faca un clasament final cu kg .adunate ,ma refeream la radu(rapid).ca ar fii valabil pentru el .sa castige si rapidu o data campionatu .cu punctele acumulate in 2 campionate, binenteles :))

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 02 Feb 2012, 18:40

gata vorbesc serios .sa cautam si o a doua balta cum spune claufhis(claudiu)cred ca e o idee buna ,am avea variante si mai multa diversificare

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 02 Feb 2012, 19:45

davidnicolaie scrie:
daddy caddy scrie:AUZI MELCULE,..............................

Post Editat -> Gor965
La urmatorul post de genul asta, ne luam la revedere !
Ptr. moment aveti un prim avertisment !
radule ,spune-i omului ca glumesti .noi toti cunoscandu-te stim ca asa este .gabriel, glumeste . trece-l si pe el pe lista .El se oftica ca nu e primul pe lista niciodata =)) ,la fel ca rapidul lui.eu cand vorbeam de doua manse ,si sa se faca un clasament final cu kg .adunate ,ma refeream la radu(rapid).ca ar fii valabil pentru el .sa castige si rapidu o data campionatu .cu punctele acumulate in 2 campionate, binenteles :))
DRAGUL MEU FLORINEL,IN PRIMUL RAND VREAU SA-TI READUC AMINTE CA PE TINE SUBIECTUL ''RAPID' TE DEPASESTE SI TI-AM SPUS DE ATATEA ORI SA NU MAI VB DE ''RAPID'' DACA NU STII CE INSEAMNA,IAR IN AL DOILEA RAND DACA ESTI NEDISCIPLINAT ANUL ACESTA O SA PESCUIESTI CU BILE HOME MADE ADICA IN TRADUCERE PT TINE BILE DIN NAS =)) =)) NU VREAU SA INTRU IN POLEMICA CU TINE PT CA E CA SI CUM AS INTRA IN POLEMICA CU STATUIA LUI STEFAN CEL MARE(IDOLU TAU).IN SPERANTA CA M-AI INTELES ITI DORESC O SEARA LINISTITA SI MULT NOROC SI BAFTA IN NOUL SEZON DE PESCUIT =)) =)) =)) =)) =)) :-h :-h
STIL OSTIL


ENERGY CARP

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de 77neo » 02 Feb 2012, 20:09

daddy caddy scrie:
davidnicolaie scrie:
daddy caddy scrie:AUZI MELCULE,..............................

Post Editat -> Gor965
La urmatorul post de genul asta, ne luam la revedere !
Ptr. moment aveti un prim avertisment !
radule ,spune-i omului ca glumesti .noi toti cunoscandu-te stim ca asa este .gabriel, glumeste . trece-l si pe el pe lista .El se oftica ca nu e primul pe lista niciodata =)) ,la fel ca rapidul lui.eu cand vorbeam de doua manse ,si sa se faca un clasament final cu kg .adunate ,ma refeream la radu(rapid).ca ar fii valabil pentru el .sa castige si rapidu o data campionatu .cu punctele acumulate in 2 campionate, binenteles :))
DRAGUL MEU FLORINEL,IN PRIMUL RAND VREAU SA-TI READUC AMINTE CA PE TINE SUBIECTUL ''RAPID' TE DEPASESTE SI TI-AM SPUS DE ATATEA ORI SA NU MAI VB DE ''RAPID'' DACA NU STII CE INSEAMNA,IAR IN AL DOILEA RAND DACA ESTI NEDISCIPLINAT ANUL ACESTA O SA PESCUIESTI CU BILE HOME MADE ADICA IN TRADUCERE PT TINE BILE DIN NAS =)) =)) NU VREAU SA INTRU IN POLEMICA CU TINE PT CA E CA SI CUM AS INTRA IN POLEMICA CU STATUIA LUI STEFAN CEL MARE(IDOLU TAU).IN SPERANTA CA M-AI INTELES ITI DORESC O SEARA LINISTITA SI MULT NOROC SI BAFTA IN NOUL SEZON DE PESCUIT =)) =)) =)) =)) =)) :-h :-h
ce inseamna sa fie apele inghetate si sa nu putem discuta linistiti pe malul apei printre broaste la o bere rece. =)) :)) =))

p.s. aia cu bilele e tare =)) =)) =))
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 02 Feb 2012, 20:22

neo nu il baga in seama ,el vorbeste .cand i-am dat cavadoros ,la folosit ca dip senzor de bile ,la 700 de grame :))

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de lucfish » 02 Feb 2012, 23:04

Florin, cred că ai o amnezie totală când vine vorba de făcut bile.Tu bați câmpii cu discuțiile de pe acest forum și cunoști foare bine faptul că Radu stă mult mai bine ca tine la acest capitol PESCUIT LA CRAP.Legat de dialogul neortodox dintre Gabriel și Radu cred că se poate rezolva foarte simplu prin SCUZE DE AMBELE PĂRȚI, un dialog civilizat întere doi oameni civilizați.Pe Radu îl cunosc bine ca om și pescar, are o inteligență peste medie și sunt sigur de faptul că va rezolva problema într-un mod decent și civilizat.Totodată pot preciza că nu îl cunosc pe Gabriel, dar cred că este un băiat de treabă și că va rezolva problema cu Radu.Propunerea cu acest concurs expusă de Gabriel, consider că este constructivă și de bun simț, fapt pentru care pescarii de crap din Brașov și împrejurimi vor de curs propunerii.Nu pot să închei fără să-i reamintesc domnuli Florin că PESCUITUL ESTE O ARTĂ, pe care domnia lui nu o stăpânește bine.De asemenea doresc să precizez că sunt imparțial în problemuța celor doi, Radu și Gabriel și că acest dialod nu ar trebui să existe.Mă scuzați dacă v- am plictisit cu sfaturile mele și vă doresc FIRE ÎNTINSE ȘI FRÂNE INCINSE.

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de lucfish » 02 Feb 2012, 23:47

Pentru concurs se poate lua în calcul și balta de la Sânpaul, costă 21 ron pentru 12 ore și are potențial(crapi 2-6 kg).Cred că ar trebui să întocmim o scrisoare cu propunerea concursului, semnată de toți participanții, cu mențiunea că pescuim în regim C/R pe o perioadă de 24h sau după caz 12 h și să o trimitem patronului, administrator, director, etc.Poate cunoaște cineva adresa societății, nr. telefon sau alte informații utile vis-a-vis de acest subiect.Bogdan, Claudiu, Radu, Florin, etc. cunosc balta destul de bine și pot expune mai multe puncte de vedere în acest sens.La fel de bine se poate face propunerea și la Belin balta dl. Bela, acesta este un om de bună credință și cred că ar fi de acord cu concursul nostru fără a solicita prețuri piperate.La fel, pescarii enumerați mai sus cunosc balta f. bine cât și pe patron.

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 03 Feb 2012, 00:50

Pai foarte bine asteptam si alte propuneri cu cat mai iefin cu atat mai bine dar totusi eu unu sincer as vrea 48 de ore.. dar na ma supun majoritatii :D
Eu la Sanpaul nu am fost niciodata si la belin am fost cu cativa ani in urma dar sunt deschis oricarei balti relaxare sa fie si voie buna ... pacat ca o sa fie cam frig :))
Raportat la contrele dintre mine si Radu ... eu unu nu l-am injurat ,,, el a avut un limbaj care sincer mi-a stricat toata seara .. asta e toate sunt trecatoare .. eu doar incerc sa ma impritenesc cu cati mai multi adepti ai acestui hoby de la noi din oras.
Toate cele bune

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”