Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de lucfish » 31 Ian 2012, 14:12

Gabriel, te rog să transmiți mai multe informații pentru cei interesați, privind locația, balta , dimensiunea acesteia, preț, etc.Personal nu am pescuit pe acestă baltă și nu cunosc amănunte.Am înțeles că ai vorbit cu patronul și că s-a rezolvat.Mai rămâne să stabilim data concursului cât și alte detalii.

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de 77neo » 31 Ian 2012, 20:42

Yo_gabriel scrie:Am vorbit cu Cristi patronul de la Stigma fishing si a spus ca ne ia cat vine taxa de pescar .. si a spus ca face el cupa pentru locul 1 ... toate cele bune
ma bag si eu. dar.......
pentru faptul ca mergem mai multi o data si se organizeaza ceva pe balta lui, nea cristi ar trebui sa se mai gandeasca la taxa. adica va avea un anumit nr de pescari intr-o anumita zi(o zi plina pentru el). nu vreau sa ma inteleaga cineva gresit. nu am zis sa mergem moca, dar nici nu mi se pare normal sa tratezi un grup ca pe un singur pescar. [-x
cat despre cupa........... daca vreti sudez eu cateva suruburi, piulite si cateva ancore vechi :P
important ar fi sa ne intalnim pe balta si ne "simtem bine"
ramane si varianta belini. poate pune cineva o intrebare la bela sa vedem si acolo cat ar costa
oricum iese ideea e f buna =D> =D> =D>
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 31 Ian 2012, 21:04

Amenajarea piscicola STIGMA FISHING are o suprafata luciu apa de aprox 4h ,a fost poupulata cu aproximativ 3 tone de crap greutate intre 2-5 kg cateva zeci de bucati cu greutate 10-18 kg si aprox 2 tone caras
TAXE
1. 40 RON C/R 12 ORE
2. 50 RON C/R 24 ORE
Este un lac cu apa mare in general peste 3 metrii si cu apa mica doar in zona stufului ... se poate pescui doar de pe un singur mal ... lacul este alimentat din izvoare subterane .....cam asta este cea ce stiu eu
Am pus cateva poze sa puteti vedea in mare cam cum arata balta
Fişiere ataşate
DSCF0367.JPG
DSCF0418.JPG
DSCF0407.JPG
DSCF0405.JPG

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 31 Ian 2012, 21:09

Neo eu am sunat si am intrebat in calitate de client ... asta este raspunsul pe care l-am primit .... ai si tu dreptate e normal ... eu o sa mai incerc sa vorbesc cu el.. asteptam si alte propuneri :D

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 31 Ian 2012, 22:20

eu am o propunere.sa mai gasim o balta ,sa se adune kg. adunate pe cele 2 balti si asa sa se faca clasamentul final.e mai palpitant cred eu si mai echilibrat .

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 01 Feb 2012, 14:53

davidnicolaie scrie:eu am o propunere.sa mai gasim o balta ,sa se adune kg. adunate pe cele 2 balti si asa sa se faca clasamentul final.e mai palpitant cred eu si mai echilibrat .
=)) =)) =)) =)) =)) ce ai bre' ai innebunit?ce tot indrugi acolo,explica-te sa intelege toata poporu!hai sa mai gasim vreo5 balti si sa adunam kg!distractivule loooooooooooool :)) :)) FLORIENE,si-a facut efectu 'cavadoro'? :O :O :O
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 01 Feb 2012, 20:05

Cu tine e ceva in neregula ?ai vreo parere si vrei sa ne-o spui?Nu inteleg de ce trebe tot timpu numai sa comentezi si sa nu spui nimic concret sau interesant.....
Pana acum interesati sunt
1 Dragan Claudiu
2 Bogdan(Mazare)
3 Gabriel
4 Sabin Titeiu
5 David Nicolae
6 77 Neo
7 Lucfish
........................

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 01 Feb 2012, 20:44

desigur .......si eu intru pe lista..........deci Claufishi prezent!
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 01 Feb 2012, 20:48

daddy caddy scrie:
davidnicolaie scrie:eu am o propunere.sa mai gasim o balta ,sa se adune kg. adunate pe cele 2 balti si asa sa se faca clasamentul final.e mai palpitant cred eu si mai echilibrat .
=)) =)) =)) =)) =)) ce ai bre' ai innebunit?ce tot indrugi acolo,explica-te sa intelege toata poporu!hai sa mai gasim vreo5 balti si sa adunam kg!distractivule loooooooooooool :)) :)) FLORIENE,si-a facut efectu 'cavadoro'? :O :O :O
Eu zic sa se tina doar pe o singura pista si sa se adune kilogramele prinse de la toate echipele si sa existe doar locul I
................. :)) Desigur ..... glumim ca suntem prieteni.
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 01 Feb 2012, 20:54

Yo_gabriel scrie:Cu tine e ceva in neregula ?ai vreo parere si vrei sa ne-o spui?Nu inteleg de ce trebe tot timpu numai sa comentezi si sa nu spui nimic concret sau interesant.....
Pana acum interesati sunt
1 Dragan Claudiu
2 Bogdan(Mazare)
3 Gabriel
4 Sabin Titeiu
5 David Nicolae
6 77 Neo
7 Lucfish
........................
MAI ..............,TE-AM BAGAT CUMVA IN SEAMA? L-) VEZI-TI DE TREABA TA CA MOMENTAN NU M-AM ADRESAT DOMNIEI TALE :-$

Post Editat -> Gor965
Atentie la limbaj !
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 01 Feb 2012, 21:00

Ca locatie ar merge Stigmafishing , Dumbravita , Bela . Prima si ultima varianta ar oferi , zic eu ceva capturi pt fiecare .............Dumbravita e mare are locuri destule dar pesti rari........ dar mari

Vom vedea , mai discutam.
Pana atunci priviti cateva capturi de la Dumbravita 2011 .....scuzati calitatea fotografiilor
DSC01313 (1013 x 760).jpg
Imagine0194 (506 x 675).jpg
Imagine0197 (506 x 675).jpg
Imagine0198 (506 x 675).jpg
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 01 Feb 2012, 21:07

=D> =D> =D> =D> =D> >:D<
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 01 Feb 2012, 22:33

Esti nesimtit si atat.....
Ultima oară modificat 01 Feb 2012, 22:44 de către Yo_gabriel, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 01 Feb 2012, 22:38

Felicitari Claudiu .. frumoase capturi dar mai presus e ca sunt prinse pe o acumulare destul de mare unde iti trebuie cam multa pricepere sa iei nu unu ci mai multi dulapi ...... =D> =D> =D> =D> =D>

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 01 Feb 2012, 22:39

1 Dragan Claudiu
2 Bogdan(Mazare)
3 Gabriel
4 Sabin Titeiu
5 David Nicolae
6 77 Neo
7 Lucfish
8 Claudiu

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”