Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
toma bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 26 Mar 2011, 14:58

Re: Zona Brasov

Mesaj de toma bv » 03 Apr 2011, 10:27

am fost la vadu
dezastru la intrare dezastru pe balta am luat un singur ciortan la 2 kg singurii care prindeau erau cei care stateau langa locul in care popula
mi se pare o tampenie sa iei acasa ciortanei de 400 500 de grame nu pot sa ii inteleg pe administratori de ce strica pestele
lafel cu rezervarile o tampenie are un singur pescar rezervare si mai intra inca 10 pe langa el ieri erau sa se bata si la poarta si pe balta cand isi faceau rezervarile pentru azi s-a ajuns si la 80 de lei pe o rezervare pentru ca locul ala mergea si ca de acolo pot duce acasa traistarii ciortan
nu voi mai calca pe aceasta balta unde paznicii pot fi mituiti ca sa iesi cu peste pe poarta unde paznicii accepta o sticla de ceva pentru a te baga in fata
DEZASTRU si nu o sa spun la ce balta voi merge ca sa nu fie reclama
nu incerca sa fii PESTE

Avatar utilizator
djflor
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 09 Sep 2009, 23:19
Localitate: brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de djflor » 03 Apr 2011, 13:12

pentru brasoveni vand rod pod attack rp 07 folosit din iunie anul trecut,aproximativ 10 partide ,fara zgarieturi arata impecabil,husa inclusa.160ron.

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 03 Apr 2011, 17:05

Salutare din nou colegi pescari eu nu am vrut sa jignesc pe nimeni fiecare pescuieste unde vrea :) nu e o critica adusa pescarilor :) azi am fost la Dumbravita dar apa este inca foarte rece abea bagi mana in ea ... cand am facut nada credeam ca imi cad degetele ... 0 trasaturi pana la ora 2 ....
Ma bucura faptul ca o sa se faca o balta de pescuit sportiv .. speram sa fie cea mai buna ....
Fire intinse

Avatar utilizator
djflor
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 09 Sep 2009, 23:19
Localitate: brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de djflor » 03 Apr 2011, 18:49

djflor scrie:pentru brasoveni vand rod pod attack rp 07 folosit din iunie anul trecut,aproximativ 10 partide ,fara zgarieturi arata impecabil,husa inclusa.160ron.
vandut.multumesc

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 03 Apr 2011, 19:27

azi am fost la movile. cine a vrut caras a prins, cine a vrut crap a prins. de astazi se pescuieste si noaptea. programul va fi astfel: 6.00-6.00 sau 18.00 - 18.00

Avatar utilizator
toma bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 26 Mar 2011, 14:58

Re: Zona Brasov

Mesaj de toma bv » 03 Apr 2011, 21:50

sorinbv scrie:azi am fost la movile. cine a vrut caras a prins, cine a vrut crap a prins. de astazi se pescuieste si noaptea. programul va fi astfel: 6.00-6.00 sau 18.00 - 18.00
stii cumva ce taxa se va percepe pe 24 h
nu incerca sa fii PESTE

Avatar utilizator
ZORAN
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 01 Apr 2011, 21:17

Re: Zona Brasov

Mesaj de ZORAN » 03 Apr 2011, 22:04

sorinbv scrie:
Yo_gabriel scrie:Salutare tuturor , vreau sa spun ca la Movile marea problema este acea populare pe care patronul spune ca a facut-o (3 tone de peste) - pescarii care frecventeaza aceasta balta stiu ca atunci cand se facea si o populare cu 500 de kg prideai foarte bine dar acum capturile sunt mult mai putine iar peste mare in balta slabe sanse sa mai fie :( . parerea mea ca atunci cand vrei sa ai clienti care practica c&r lacul trebuie sa aiba si ceva exemplare mai respectate . In legatura cu balta de la Bela : acel om e foarte ..... si nu prea se intelege cu nimeni iar tariful pe care il are mi se pare cam exagerat , peste e si sunt sigur ca e si mare dar daca cineva vrea c&r si peste mare la pretul asta merge pe o balta din apropierea Bucurestiului .Sunt curios cand o sa se faca si in jurul Brasovului o balta stil Moara vlasiei .....
Toate cele bune si FIRE CAT MAI INTINSE :D
ai grija ca bela citeste pe aici si are cativa ,,locotenenti" pe aici care dau raportul. dupa cum era laudat bela mi-am dat seama ca ceva e necurat....dar viata e o CURVA locotenetilor. O sa vedeti la ce ma refer. iar primii care vor comenta... va veti da seama ca sunt ...LINGAI (SCUZE PT EXPRESIE DAR NU MA MAI PUTEAM ABTINE) :-q
DOMNILOR SUNTETI ,,PRIETENII"" DOMNULUI BELA CA VREA EL DAR CAND NU VA MAI AVEA NEVOIE DE VOI .... ~x(
In sfarsit vad si eu pe cineva caruia nu-i place sistemul numit ,,prietenii lui Bela" ...... :-@

Avatar utilizator
teo42
membru activ
membru activ
Mesaje: 124
Membru din: 04 Noi 2010, 15:50
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de teo42 » 03 Apr 2011, 22:31

Ieri si astazi am fost la Vadu Rosu, ieri a fost de antrenament si testari, nu am prins nimic, pentru ca tota latura unde am stat eu (digul dintr 4-2) din ce am vazut eu, un singur pescar a prins doi crapi la 1,5-2Kg. Astazi am fost cu rezervare si am prins destul peste, atat de mult in cat la sfarsitul partidei am selectat si eliberat, sa pot pleca acasa in limita admisa, am avut si un exemplar de 3kg, prinprejurul meu s-a prins peste f mult dar am vazut si pescari care prindeau ciortan la 500g si il dadeau inapoi in balta =D> =D> =D> =D> a fost si un exemplar de 4,5kg fotografiat de mine, dar prins de un alt pescar, am vazut persoane care veneau de pe limba mare cu peste, eu am stat pe digul dinspre Olt. Nu am prins nimic pana la ora 11cand am schimbat nada si momeala (nada amestec de mixuri cu aroma de capsuna, momeala expandat pe coada carligului si 3-4 vermisori dupa expandat, carlig nr.5 recomandat de Tata Nitu) In dupaamiaza partidei de astazi am testa plastice cu diferite arome, boaba de porumb fiata, pop up, patratica. Dar rezultatele au fost zero. Cam asta a fost. Ce urmeaza... vom vedea!

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 04 Apr 2011, 09:21

toma bv scrie:
sorinbv scrie:azi am fost la movile. cine a vrut caras a prins, cine a vrut crap a prins. de astazi se pescuieste si noaptea. programul va fi astfel: 6.00-6.00 sau 18.00 - 18.00
stii cumva ce taxa se va percepe pe 24 h
50 LEI / 24 h sau 15 LEI / 12 h (C&R)

Avatar utilizator
CataV
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 04 Apr 2011, 11:20

Re: Zona Brasov

Mesaj de CataV » 04 Apr 2011, 11:48

Salut,
Am urmarit forumul de ceva timp si vreau sa fac niste comentarii in legatura cu postarile recente.
1. Despre balta de la Belin - cea cu Movile - am fost sambata trecuta si am pescuit in sistemul C&R. M-am gandit sa stau chiar la intrare. S-a prins ceva, dar pentru o balta care se vrea C&R sub asteptari (aprox. 25 ciortani pe la 1 Kg - 2 persoane). Se zice ca au populat cu 3 t, poate, dar in momentul de fata nu cred ca mai sunt 500 Kg. Pot sa va spun ca in ziua respectiva s-a furat peste ca in codru. Patronu' a venit pe la 5 sa controleze la iesire, dar 90 % din pescari plecasera. (Au fost care au prins si 30 Kg, dar nici nu au platit conform regulamentului si nici nu au eliberat pestele, aveau peste dosit in haine, truse, huse, etc.). La poarta nu s-a facut nici un control adecvat. Din punctul meu de vedere nu mai este peste in balta, motiv pentru care lasa si peste noapte.
O alta regula aparuta este cea ca vizitatorii platesc 15 RON pentru a intra pe balta.
2. Vadu Rosu - va pot spune ca sambata nu s-a prins, dar se popula (nu stiu cu ce cantitate si nici cat de mari).
Azi am vorbit cu cineva si nu se prindea nimic.

Sper ca informatiile va sunt de ajutor.

Din pacate in aceasta zona nu prea avem unde sa mergem. Speram la mai bine.
Va salut si fire intinse.

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de 77neo » 04 Apr 2011, 16:21

salutare tuturor.
am fost sambata la doripesco pe balta 3, pe malul cu oltu. lucru clar e ca balta a fost populata, dar e de rasul lumii. in timp ce stateam linistit si ma uitam degeaba la bete(nici o trasatura toata ziua) am vazut cum au oprit un tractor cu o cisterna mica langa balta si bagau peste. CU LIGHEANUL. e de tot rasul. cei care erau in coltul baltii, unde se "popula" prindeau ciortani. in rest nimic. nici nu mai sti unde sa mergi la pescuit in zona noastra

fire intinse nu ca a le mele
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
ReluBV
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 21 Feb 2011, 15:36

Re: Zona Brasov

Mesaj de ReluBV » 04 Apr 2011, 16:40

CataV scrie:Salut,
Am urmarit forumul de ceva timp si vreau sa fac niste comentarii in legatura cu postarile recente.
1. Despre balta de la Belin - cea cu Movile - am fost sambata trecuta si am pescuit in sistemul C&R. M-am gandit sa stau chiar la intrare. S-a prins ceva, dar pentru o balta care se vrea C&R sub asteptari (aprox. 25 ciortani pe la 1 Kg - 2 persoane). Se zice ca au populat cu 3 t, poate, dar in momentul de fata nu cred ca mai sunt 500 Kg. Pot sa va spun ca in ziua respectiva s-a furat peste ca in codru. Patronu' a venit pe la 5 sa controleze la iesire, dar 90 % din pescari plecasera. (Au fost care au prins si 30 Kg, dar nici nu au platit conform regulamentului si nici nu au eliberat pestele, aveau peste dosit in haine, truse, huse, etc.). La poarta nu s-a facut nici un control adecvat. Din punctul meu de vedere nu mai este peste in balta, motiv pentru care lasa si peste noapte.
O alta regula aparuta este cea ca vizitatorii platesc 15 RON pentru a intra pe balta.
2. Vadu Rosu - va pot spune ca sambata nu s-a prins, dar se popula (nu stiu cu ce cantitate si nici cat de mari).
Azi am vorbit cu cineva si nu se prindea nimic.

Sper ca informatiile va sunt de ajutor.

Din pacate in aceasta zona nu prea avem unde sa mergem. Speram la mai bine.
Va salut si fire intinse.
Multumim de informatii. Eu unul ma asteptam la asa ceva. Cine a fost obisnuit sa care peste de la Movile cu sacii cu greu va accepta sa practice c&r. Stai sa vezi cat peste se va scoate acum noaptea. Daca si la Doripesco unii brasoveni au vrut sa bata paznicii cand trebuiau sa plateasca un kg de peste in plus (in afara de cele 5kg) unde mai pui sa lasi balta nesupravegheata cum e la Movile! =)) ma bufneste rasul dar si plansul :((
Ia-l ca-i mare!

Avatar utilizator
costin.vlasceanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Mai 2010, 21:38
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de costin.vlasceanu » 05 Apr 2011, 20:07

Au trecut astia pe la baltile din BV :)) =)) . Urmatoarea populare va avea loc pe 1Aprilie 2012 =P~ .

Ultima oară modificat 05 Apr 2011, 21:14 de către costin.vlasceanu, modificat de 3 ori în total.
Fiecare... cum doarme asa isi asterne !

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 05 Apr 2011, 20:52

costin.vlasceanu scrie:http://www.youtube.com/watch?v=_Tc6ywqoL6o

....adresa youtube :lol:

Aceasta filmare cred ca a fost facuta la balta de Movile.... =)) =)) =)) =)) =)) Iar persoanele din filmare sunt pescarii SPORTIVI ce merg acolo si pleaca acasa cu tot pestele...foamea in gat =)) =)) =)) =))
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 06 Apr 2011, 16:56

iar ca aglomeratie seamana cu cea de la bela. apropo buna ziua domnule bela ( poate mai aveti timp sa citiți pe aici) si imi pare rau ca nu va perii

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”