Sarulesti - Sandulita

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de meo_mdc » 18 Mar 2012, 14:59

Haideti fratilor ca au sosit in cele din urma si cateva zile din mult ravnita si asteptata primavara >:D< Acum nu mai ramane decat sa se topeasca gheata , dar parca nu mai am rabdare ....
MLDD

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de meo_mdc » 19 Mar 2012, 10:12

Inca o saptamana de vreme frumoasa si gheata nu o sa mai aiba nici o sansa .Cred ca pe la inceputul lui aprilie ii dam startul :)
MLDD

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de robert048 » 19 Mar 2012, 11:59

yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeehhhhhhhhhhhhhhhhh

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de meo_mdc » 20 Mar 2012, 09:57

Robert ai mai aflat ceva noutati?
MLDD

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de robert048 » 23 Mar 2012, 03:05

nup dac afla cineva ceva sa posteze.luni fac prima partida de pescuit,nu m am hotarat unde,are cineva vreun sfat pt o balta de undita/feeder p langa bucuresti unde a inceput sa manance?

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de intef » 23 Mar 2012, 09:24

Ieri am vorbit cu nea Marin si ce credeti ca am aflat? Maine va avea loc "grand opening",deci...ne vedem la balta.Am sa merg mai de dimineata sa nu vina Meo sa-mi ia locul!!!! :P Taxa ramane 40 de lei,rugamintea administratiei este ca accesul sa se faca pe la VILA(nu stiu la ce s-a referit)altfel nu se poate,nu stiu daca din cauza ca drumul este impracticabil sau bariera s-a mutat.Robert,am fost pe Fundulea2(Fundulea1 era BOCNA) pe 21 si am prins 10 carasi,dar balta era super aglomerata... ---<><

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2011-2012

Mesaj de meo_mdc » 23 Mar 2012, 09:43

Intef...Intef ... te tii de smecherii :)) Oricum o veste grozava **== De cand o asteptam ... :-< Eu nu am cum sa ajung saptamana asta dar sper ca nu mai e nevoie sa iti spun sa "versi" aici tot ce se intampla in prima iesire : lume, nada , poze etc. Spor la treaba , salutari lui Nea Marin din partea lui Marius si astept cu nerabdare primele impresii =D>
MLDD

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de intef » 23 Mar 2012, 10:07

Vai de mine,iti dai seama ca indiferent cat de obosit voi fi(si sper sa fiu),tot voi posta,macar pentru cei ce vor sa mearga Duminica.Imi spui te rog frumos de unde cumperi tu nada Benzar Mix Concurse ?

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de meo_mdc » 23 Mar 2012, 10:16

O cumpar de la sediul Fisela la preturi rezonabile fata de ce e pe piata. Bucuresti, strada Esarfei nr. 60, Sector 3
La un moment dat am gasisem ceva Benzar si la Dragonul Rosu ( in spate la dragonul 7) doar ca la pungi mici de 800gr.
MLDD

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de intef » 23 Mar 2012, 10:38

Oh Doamne,este la mama naibii strada asta,m-am uitat acum pe harta...eu stau pe Calea Victoriei...Ma rog,bine ca stiu ca au si punct de desfacere,eu credeam ca numai de pe net poti face comanda.

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de intef » 24 Mar 2012, 16:13

Am ajuns la ora 05:45 la balta,mai era o masina la bariera(care era pusa).Baietii l-au sunat pe nea Marin,apoi s-au dus sa-l ia de acasa,.timp in care m-am dus sa arunc un ochi.Apa scazuta aproximativ 1,5-2m,iar pe "locurile noastre"(Meo stie) erau deja masini de cateva zile cred(dadeau dupa crap).Am gasit pana la urma un loc cat de cat confortabil,am nadit,si am asteptat.Prima platicuta(platicuta,da?nu platica) a intrat pe la 7:30,nici nu ma asteptam asa repede.Dupa cca 30 minute urmatoarea,ambele la rame artificiale.In jurul meu nimeni nu a prins nimic cat am stat eu,adica pana la 9:30 cand am fost nevoit sa plec din pacate.Revin joi negresit,pana atunci...fir intins!!!!!!

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2012

Mesaj de meo_mdc » 24 Mar 2012, 19:26

HMM ... si tocmai ma taiase prin cap sa merg si eu maine( nu mai am rabdare pana saptamana viitoare) .Oamenii la crap banuiesc ca stau pe langa bratul din stanga de la malul spart. Am vb aztazi cu nea Marin si mi-a zis ca nu a mers cine stie ce. Oricum nu ma deranjeaza , nu vreau neaparat sa sparg apa de la prima partida. Ma intereseaza mai mult sa ies pe balta la aer curat.
Intef , de ce ai stat asa putin si care e faza cu ramele artificiale?
MLDD

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de intef » 24 Mar 2012, 21:02

Meo,iti mai amintesti unde am stat eu cu cainele iar tu in stanga mea? Cand amicul tau s-a jucat cu cainele.Ei,acolo erau cei cu crapul. Prietenul meu a avut ceva probleme acasa(nu grave,dar destul cat sa trebuiasca sa plecam),de aceea nu am avut incotro si cu parere de rau...am taiat-o spre Bucuresti.Ieri,in timp ce mergeam sa caut nada(Benzar Mix Special Concurs nu am gasit,am folosit Trabucco Ultimate Pro Bremes Competition Series),m-am gandit ca mai bine nu mai adaug viermi in nada,este totusi prea devreme.Miercuri,pe Fundulea 2,am pescuit la feeder,am prins 12 carasi(nu mari) la rama artificiala,asa ca m-am gandit...de ce nu si pe Sandulita?Asadar am mai cumparat si niste viermi si libelule artificiale,dar mi-am dat seama si unde am gresit cu ele.Sunt facute dintr-un material(probabil silicon dar naiba stie...)foarte flexibil,astfel ca in curent sau ma rog,cea mai sensibila miscare le fac sa para naturale.Insa problema lor este ca sunt tinute intr-un ulei(nu stiu,ceva uleios oricum) din cauza caruia miros infiorator a...combustibil de masina(nu ma pricep la masini,dar in atelierele auto miroase astfel).Ramele le-am scurtat,le-am taiat in jumatate,asta pentru ca nu as fi dat la rama inca,am vrut sa para niste viermi rosii ceva.Am folosit fir Centurion nr 0,10,carlig Gamakatsu nr 14,pluta Cralusso Jumbo de 4 grame.Am sa pun si o poza cu ele,nu a iesit ea prea bine,dar trebuie sa va spun din capul locului ca fotografia nu este tocmai pasiunea mea,abia am invatat cum se foloseste aparatul foto... :"> Cred totusi ca am avut asteptari prea mari pentru aceasta perioada a anului(este adevarat ca nu am stat mult,dar credeam ca pestele va raspunde bine la nada avand in vedere ca toata iarna nu a avut parte de asemenea bunatati),sa nu uitam ca multe balti nici nu s-au dezghetat inca.Asa cum am spus,as vrea sa revin joi dar naiba stie...trebuie sa gasesc pe cineva cu masina,dispus sa mearga joia.Meo ce inseamna "nu a mers cine stie ce"? Ti-a spus nea Marin ceva legat de cantitate aproximativa/pescar?Sunt doar curios ce am lasat... :)) :))

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de intef » 24 Mar 2012, 21:05

"Dunga" rosie din partea de jos a fotografiei este libelula artificiala.Am pus-o asa ca sa iti dai seama cum arata,in borcan este mai greu sa o vezi.Ea vine asa,lunga de cca 15-20 cm,dar tai tu din ea cat vrei.Viermii sunt in marime naturala,pe Fisela nu gasesti decat din aia de 3cm si incovoiati,cam mari zic eu.Apropos,cumm sta treaba cu numele firmelor pe acest site?E voie,nu e? Ca am spus in 2 posturi cat intr-un calup de publicitate la protv naibii.Nu vreau sa ma certe cineva...
Ultima oară modificat 24 Mar 2012, 21:10 de către intef, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita 2011

Mesaj de robert048 » 24 Mar 2012, 21:08

bine ca a dat drumul la sandulita,apropo programul este tot de joi pana duminica ca as putea sa merg luni si care i treaba cu locurile la malul spart ca eu n am dat niciodata acolo?oare nu e mai bine acolo unde e apa mai mica ca este mai calda sau tot la apa mare si in perioada asta rece?

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”