MOVILITA 1,2,3

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
Rainman
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 16 Oct 2008, 12:52

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Rainman » 17 Oct 2008, 11:57

Multumesc pentru raspunsuri.
O sa ma duc totusi la Movilita sambata, macar pentru caras. Cei cu care merg nu sunt chiar pescari... deci nu cred ca ar avea rabdare sa astepte crapul.
O mica nelamurire am, totusi. Care este balta 2? Cum vii pe drumul dinspre E85, la dig, e cea din stanga digului sau cea din dreapta?
Data trecuta am trecut digul si am mers in dreapta.
@nando: Baraca de care spui e cea de pe balta din stanga, imediat langa dig? Sau mai este vreuna?
@coleman: Balta pe care o aveam ca alternativa era cea de la Danesti, dar am inteles ca daca ploua putin nu mai iesim in veci cu masina de acolo...si n-am riscat. Oare era mai indicat sa fi mers acolo? Ca poate ne ajuta vremea si ajungem data viitoare :)
Ultima oară modificat 17 Oct 2008, 12:05 de către Rainman, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de nando » 17 Oct 2008, 12:03

da cea din stinga
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Marius L
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 23 Iun 2008, 12:38
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Marius L » 17 Oct 2008, 16:37

coleman scrie:
mih_IL scrie:Mai am poze daca vrei. Si e prins de mine pe Movilita 2 ( de fapt Colceag 2)

Auzi cred ca vb de 2 balti diferite sau colceag e aceeasi cu movilita?
Eu stiu ca una e colceag(care e in movilita sat) si alta e movilita aia de care vb eu (aia de care zic eu e pana in satul movilita si e 40 ron iar colceag e 70 din cate stiu eu)Am dreptate


Corect. Balta de pe partea stanga la intrarea in comuna Movilita se numeste Colceag 2 (70 ron/12 ore/5 bete) si nu are legatura cu Movilita 1,2,3.

PS: momentan este inchisa pentru navodire ( se scoate novacul si chinezescul ) si apoi se repopuleaza cu crap
Pescar de crap 100%

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Coleman » 17 Oct 2008, 18:54

Marius L scrie:
coleman scrie:
mih_IL scrie:Mai am poze daca vrei. Si e prins de mine pe Movilita 2 ( de fapt Colceag 2)

Auzi cred ca vb de 2 balti diferite sau colceag e aceeasi cu movilita?
Eu stiu ca una e colceag(care e in movilita sat) si alta e movilita aia de care vb eu (aia de care zic eu e pana in satul movilita si e 40 ron iar colceag e 70 din cate stiu eu)Am dreptate


Corect. Balta de pe partea stanga la intrarea in comuna Movilita se numeste Colceag 2 (70 ron/12 ore/5 bete) si nu are legatura cu Movilita 1,2,3.

PS: momentan este inchisa pentru navodire ( se scoate novacul si chinezescul ) si apoi se repopuleaza cu crap
Ma gandeam eu.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Coleman » 17 Oct 2008, 19:05

Rainman scrie:Multumesc pentru raspunsuri.
O sa ma duc totusi la Movilita sambata, macar pentru caras. Cei cu care merg nu sunt chiar pescari... deci nu cred ca ar avea rabdare sa astepte crapul.
O mica nelamurire am, totusi. Care este balta 2? Cum vii pe drumul dinspre E85, la dig, e cea din stanga digului sau cea din dreapta?
Data trecuta am trecut digul si am mers in dreapta.
@nando: Baraca de care spui e cea de pe balta din stanga, imediat langa dig? Sau mai este vreuna?
@coleman: Balta pe care o aveam ca alternativa era cea de la Danesti, dar am inteles ca daca ploua putin nu mai iesim in veci cu masina de acolo...si n-am riscat. Oare era mai indicat sa fi mers acolo? Ca poate ne ajuta vremea si ajungem data viitoare :)

Sincer personal nu am mai fost la danesti de vreo 4-5 ani si eu nu vb daca nu cunosc balta din experienta proprie.Am vrut sa ma duc si eu la o balta de caras dar sa sti ca nu prea mai stiu, pentru ca in ultimi ani am mers numai pe 1 singura balta(BENGA) si de ceva timp am schimbat (MOARA VLASIEI 2).Daca vrei o balta care nu e nici scumpa ,nici departe si nici nu se fac ''manevre'' cu apa poti sa incerci GOSTILELE,dar sa sti ca este o balta foarte capricioasa ,pentru ca poti sa iei peste pana te plictisesti sau poti sa nu iei nimic,dar macar acolo sigur nu se umbla la apa(pentru ca nu au cum) si mai e ceva acolo, carasul e foarte frumos, dar ti-am zis e chestie de noroc pentru ca balta aia e una ''aproape'' salbatica.Anul acesta am tot cautat si eu balti dupa ce nu m-am mai dus pe benga si am incercat cateva balti dar fara rezultate ,dupa care am inceput sa ma duc pe M.V. 2.FIR INTINS si astept sa vad ce ai facut
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de mih_IL » 18 Oct 2008, 09:55

@ Coleman
In ultimul timp chiar ca nu s-a mai prins nimic, totusi raman la parerea ca balta are peste. Duminica noapte fac o partida fulger, sper sa-i pacalesc pe mustaciosi.
I love carp!

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Coleman » 18 Oct 2008, 14:41

mih_IL scrie:@ Coleman
In ultimul timp chiar ca nu s-a mai prins nimic, totusi raman la parerea ca balta are peste. Duminica noapte fac o partida fulger, sper sa-i pacalesc pe mustaciosi.
Fir intins iti doresc chiar daca eu stiu ca nu va fi asa dar poate o sa dai de ala mare.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Rainman
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 16 Oct 2008, 12:52

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Rainman » 19 Oct 2008, 21:36

Am fost azi pe Movilita 2, sambata n-am ajuns din cauza vremii.
Am prins doar 4 carasi la 300 - 500g si cei cu care am fost tot cam atat. Toata lumea se vaita ca nu trage, l-au incercat cu de toate :( S-a prins guvid mic cat n-am prins in 3 zile la mare.
Poate data viitoare, poate pe alta balta...

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de mih_IL » 21 Oct 2008, 17:44

Nu am mai luat nimic. O singura trsatura pe la 23:40 si atat.
I love carp!

Avatar utilizator
cristi_93
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 25 Oct 2008, 21:55

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de cristi_93 » 05 Noi 2008, 14:59

gresit balta este foarte bun dar trebuie sa ai noroc si sansa..am prin un cten de 12 kg la aporumb uscat fara nicio aroma!!far plantat (pe langa ast am mai prins carasi de 500-600g $$$ balta movilita 3(cea din dreapta $$$

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Coleman » 15 Noi 2008, 15:27

cristi_93 scrie:gresit balta este foarte bun dar trebuie sa ai noroc si sansa..am prin un cten de 12 kg la aporumb uscat fara nicio aroma!!far plantat (pe langa ast am mai prins carasi de 500-600g $$$ balta movilita 3(cea din dreapta $$$

Nu ai inteles,daca e sa o luam asa atunci fiecare balta e buna,dar noi vb de faptul ca pe un anumit site i se face o reclama mincinoasa,de zici ca e de 10 ori peste mv2,pe cand ea este o balta de ''duzina''.Nu a zis nimeni ca nu are peste dar nu asa cum au laudat-o mincinosi aia.Tocmai de aceea am deschis un topic aici sa vada lumea ca nu e chiar asa de ''roz situatia'',macar aici aflam pareri si pro si contra(sinceri sunt mai mult contra) ,nu doar pro cum au publicat nesimtiti aia acolo.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
bogdan_84
senior
senior
Mesaje: 183
Membru din: 14 Sep 2008, 21:22
Localitate: Bucuresti

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de bogdan_84 » 03 Mar 2009, 02:15

Asa este Movilita 1,2 si 3 sunt umflate de reclama , am fost si eu anul trecut cu niste prieteni prin august cand crapul trage nu gluma , si nu s-a intamplat nimica 24 de ore , am si plantat! Bani aruncati degeaba, si nu a prins nimeni nimic ...

Avatar utilizator
bogdan_84
senior
senior
Mesaje: 183
Membru din: 14 Sep 2008, 21:22
Localitate: Bucuresti

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de bogdan_84 » 03 Mar 2009, 02:17

Din cate am auzit Colceag este alta balta de cat movilita 1,2si3 si ar fii mult mai buna , a fost inchisa, daca are cineva imformatii despre colceag pentru 2009 taxe , de cand se deschide , va rugam sa postati!

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de mih_IL » 03 Mar 2009, 14:15

@ Coleman
Iti datorez scuze. Cu toate ca am prins peste destul pe aceste balti ( Movilita 1,2,3), am ramas trasnit cand am vazut ( la navodire) ca mai sunt max. 50 buc. de crap si cteno in ambele. Se vorbeste de o populare cu aprox. 3,5 tone de crap si cteno, dar pana nu vad nu cred. Sper sa fie adevarate zvonurile ca altfel.................. pacat de aceste balti.
I love carp!

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MOVILITA 1,2,3

Mesaj de Coleman » 03 Mar 2009, 15:24

mih_IL scrie:@ Coleman
Iti datorez scuze. Cu toate ca am prins peste destul pe aceste balti ( Movilita 1,2,3), am ramas trasnit cand am vazut ( la navodire) ca mai sunt max. 50 buc. de crap si cteno in ambele. Se vorbeste de o populare cu aprox. 3,5 tone de crap si cteno, dar pana nu vad nu cred. Sper sa fie adevarate zvonurile ca altfel.................. pacat de aceste balti.
Nu imi datorezi nici un fel de scuza ,pentru ca eu nu am facut decat sa arat tuturor exact cum e aceasta balta.Si va asigur ca in momentul in care voi constata ca lucrurile s-au schimbat eu voi fi primul care o sa spuna,dar pana atunci...........mai avem de asteptat.
Nu suport sa vad cum anumite ''persoane'' isi bat joc de noi,de bani nostri,de timpul nostru si ne prostesc asa in fata.Orcum le-a mers un an ,au facut destui bani pe spatele nostru.
Este intradevar pacat de aceste balti ,mai ales ca din punct de vedere al peisajului sunt superbe.
TOTUL PENTRU CRAP

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”