Moara Vlasiei 2

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alin81
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 25 Oct 2009, 11:35
Localitate: Milano

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de alin81 » 04 Sep 2011, 12:24

Domnule Vitorio,daca nu e cu suparare i-mi spuneti si mie distanta dintre standuri.
NO BEEEP....... NO PARTY

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de gogu steriade » 04 Sep 2011, 13:02

alin81 scrie:Domnule Vitorio,daca nu e cu suparare i-mi spuneti si mie distanta dintre standuri.
io am auzit ca distanta intre stande ie in functie da inaltimea la pescari ! #-o ca aia care ie mai inalti are mainile mai lungi si dan greseala intra in standu la vecini ! >:D< Aia mai pitici sa descurca ca face paznici genoflexiuni cu iei si ai invata sa stea cu mainile lipite pa langa corp ! :-B
pssss
Don Victorio nu mai cata cearta si scandal aci ca ie multi care nu te are la suflet =(( si te face da concurs I-) ca ca balta matale are densitate toate bazinele da la Metro <:-P da stuf cu plauri si salci i cu umbra :x si pasarele care inoata si canta ;;) nu ai ! ~x( si nu le place la bulangi ! [-x plus ca asta nu ie situ matale si nare aplaudaci da serviciu ! :-$
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de Laurentiu » 04 Sep 2011, 16:59

vitorio mv2 scrie:Ce liniste pe aici,de cind a fost doborit vechiul record !!!!!! Probabil ca acei "circotasi" care postau numai timpenii despre M.V.2 si-au dat seama ca nu are rost sa mai debitezeminciuni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ti-au murit laudatorii? Zi mersi ca nu ne luam iar de tine, ca apoi iar incepi sa plangi si sa ne paresti la dn-ul Hodorog. :))

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de vitorio mv2 » 05 Sep 2011, 10:45

Laurentiu scrie:
vitorio mv2 scrie:Ce liniste pe aici,de cind a fost doborit vechiul record !!!!!! Probabil ca acei "circotasi" care postau numai timpenii despre M.V.2 si-au dat seama ca nu are rost sa mai debitezeminciuni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ti-au murit laudatorii? Zi mersi ca nu ne luam iar de tine, ca apoi iar incepi sa plangi si sa ne paresti la dn-ul Hodorog. :))
Poi,cam ai dreptate si cred ca as merita in primul rind datorita acestor rezultate:

Record national 2010 = 1218 kg MV2 / o echipa,4 lansete = 72 ore !!!!!!!!!
Record national 2011 = 1249 kg MV2 / o echipa,4 lansete = 72 ore !!!!!!!!!

Te rog sa nu plingi,dar acesta este adevarul !!!!!!!!! :))
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de Laurentiu » 05 Sep 2011, 22:20

Nu plang ma, chiar imi pare bine ca avem aceasta balta. Ce nu intelegi tu de ce plang, e ca e administrata de un cocalete. Si din aceasta cauza nu o ai plina 24 din 24. Marea majoritate a pescarilor fug din cauza ta si a paznicilor cu mintea ieftina. Pacat...Ai fi fost best of the best , dar din cauzele enumerate mai sus si cateva pagini mai in urma, pierzi mult pe toate planurile. [-x
Haules, baules. :))

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de bebe2011 » 05 Sep 2011, 22:32

N-am fost niciodata pe MV2 dar toamna asta sunt hotarat sa fac o partida de 24h cu fiimiu si promit ca o sa postez cu lux de amanunte desfasurarea,sa vedem care-i adevarul ca,dupa cum se vede, parerile sunt impartite.Oricum domnul Victor,nu inteleg de ce ati mai intaratat problema. :?:

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de xeno13 » 06 Sep 2011, 08:40

Laurentiu scrie:Nu plang ma, chiar imi pare bine ca avem aceasta balta. Ce nu intelegi tu de ce plang, e ca e administrata de un cocalete. Si din aceasta cauza nu o ai plina 24 din 24. Marea majoritate a pescarilor fug din cauza ta si a paznicilor cu mintea ieftina. Pacat...Ai fi fost best of the best , dar din cauzele enumerate mai sus si cateva pagini mai in urma, pierzi mult pe toate planurile. [-x
Haules, baules. :))
Lol... hai la o partida de 12 pe MV2 :)
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de vitorio mv2 » 06 Sep 2011, 11:24

Laurentiu scrie:Nu plang ma, chiar imi pare bine ca avem aceasta balta. Ce nu intelegi tu de ce plang, e ca e administrata de un cocalete. Si din aceasta cauza nu o ai plina 24 din 24. Marea majoritate a pescarilor fug din cauza ta si a paznicilor cu mintea ieftina. Pacat...Ai fi fost best of the best , dar din cauzele enumerate mai sus si cateva pagini mai in urma, pierzi mult pe toate planurile. [-x
Haules, baules. :))

"Marea majoritate a pescarilor fug din cauza ta si a paznicilor cu mintea ieftina."


?????? :)) Daca tu crezi ca paznicii de pe balta au mintea mai ieftina ca a ta te inseli !!!!!! :))

Am promis in iarna ca incepind cu anul 2011, M.V.2 va suferii multe modificari in "bine" si cred ca m-am tinut de promisiune 100% !!!!!!! Vorbesti in necunostiinta de cauza dle !!!!!!!!!!!!!!!
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de vitorio mv2 » 06 Sep 2011, 11:31

bebe2011 scrie:N-am fost niciodata pe MV2 dar toamna asta sunt hotarat sa fac o partida de 24h cu fiimiu si promit ca o sa postez cu lux de amanunte desfasurarea,sa vedem care-i adevarul ca,dupa cum se vede, parerile sunt impartite.Oricum domnul Victor,nu inteleg de ce ati mai intaratat problema. :?:
"Oricum domnul Victor,nu inteleg de ce ati mai intaratat problema. :?: "


Domnule,nu am intaritat nici o problema !!!!!! Am vrut sa scot in evidenta niste lucruri care se intimpla pe M.V.2 si nimic mai mult !!!!!!


Record national 2010 = 1218 kg crap MV2 / o echipa,4 lansete = 72 ore !!!!!!!!!
Record national 2011 = 1249 kg crap MV2 / o echipa,4 lansete = 72 ore !!!!!!!!!
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de bebe2011 » 06 Sep 2011, 12:02

Nu contesta nimeni balta dv.,cu siguranta este de departe balta cu cea mai mare densitate de peste si ceea ce e imbucurator,dupa spusele celor care au pescuit pe MV2, si media in kg. a capturilor este excelenta.Dar stiti ca sunt destui carcotasi si postarea dv. a parut,va spun sincer,o provocare.Parerea mea este ca cine vrea sa afle adevarul trebuie sa mearga pe balta, sa se convinga si dupa aceea sa vorbeasca.Cu respect.

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de xeno13 » 06 Sep 2011, 12:23

Balta e ok. Si anul asta chiar am vazut modificari in bine...in ceea ce priveste personalul "calificat". E posibil sa fi nimerit niste zile mai bune, dar parca e mult mai "sociologic" anul asta.
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de Tibi30 » 07 Sep 2011, 09:50

cand am fost eu ultima oara,acum 2 saptamani,am vazut lntradevar,o schimbare ln atitudinea personalului baltii..
am fost cu un prieten,a mai tras si el de un peste,fara sa avem observatii acide din partea lor..ca nu este voie,ca sa nu se mai lntample...acum nu stiu daca nea Victor,a facut ceva ln sensul asta(sa le spuna sa ,,mai lnchida si ei ochii"),dar e un mod ln care o sa-si mai castige din clientii pierduti...
sper ca paznicii sa nu aiba vre-o problema,din cauza a ce scriu aici,dar eu oricum am sustinut treaba asta de ani de zile,si pe alte forumuri,si pe site-ul baltii,raspunsul din partea lui nea Victor fiind categoric nu.(e balta lui,face ce vrea binelnteles)
sincer nu vad care ar fi problema(2 pescari sa pescuiasca lmpreuna pe 4 lansete),deoarece cei ce nu lsi permit sa vina acolo,sau nu le comvine regulamentul oricum nu vin(ln ideea ca asa ar avea mai multi clienti,ar fi nevoit si al 2-lea pescar sa plateasca)
parerea mea strict personala,e,ca asa ar mai castiga clienti,ln nici un caz nu ar pierde bani..
cred ca e mai importanta,respectarea regulamentului,ln ceea ce priveste retinerea de peste(la taxa de 100 ron),sau de a se elibera pestele(c&r),decat cine trage de lansete..

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de eden » 07 Sep 2011, 10:04

unde mai pui ca asa scade si riscul de a rani pestele pe mal (pe principiul ca tre sa fie eliberat repede ca trage la alta lanseta) sau in apa (in timpu drillului trage la alta lanseta care trebuie lasata sa-si faca de cap pana scoti pestele)...
buna alegere nea victoras ! felicitari !
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de Tibi30 » 07 Sep 2011, 22:20

[quote="eden"]unde mai pui ca asa scade si riscul de a rani pestele pe mal (pe principiul ca tre sa fie eliberat repede ca trage la alta lanseta) sau in apa (in timpu drillului trage la alta lanseta care trebuie lasata sa-si faca de cap pana scoti pestele)..

Daaa,asta nu mai zic...cand mananca bine si esti cu 1 lanseta ln drill,si mai trage la alta sau la lnca 2..cand esti singur e nasol rau..ca nu vine nimeni cu tine pe balta sa stea la minciog....

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Moara Vlasiei 2 - 2011

Mesaj de bebe2011 » 07 Sep 2011, 22:24

Am 2 prieteni din Bv. care fac un pescuit de 24h pe MV.2.Maine seara revin cu amanunte.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”