Miro Lake

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
brokk3ns0ul

Re: Miro Lake

Mesaj de brokk3ns0ul » 15 Apr 2013, 16:54

Eduard Daniel Vrabie scrie:NUMARELE DE TELEFON PENTRU INFORMATII SUNT: 0744.658.567; 0788.453.812
Buna ziua
Cum a raspuns acest weekend pestele? A iesit crapul la mancare dupa aceste zile calduroase?

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Miro Lake....

Mesaj de Ion Mironov » 15 Apr 2013, 22:10

DAAAAAAA
Am fost de sambata pana duminica seara...am prins unu de 8 kg 4 de 5 kg si vreo 6 de 1.5 kg.Binenteles ca am luat acasa doar pe cei mici.caras la 800 gr vreo 5kg.locuri de pescuit generoase fata de vecini balta curata si administratia cu bun simt
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
mirolaketeamfishing
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Apr 2013, 00:23

Re: Miro Lake

Mesaj de mirolaketeamfishing » 16 Apr 2013, 00:10

un weekend frumos care a adus multi pescari pe mirolake...

cel mai mare crap prins,sambata,a avut 10,200 kg...
cea mai mare cantitate de peste prinsa in 20 h de pescuit a fost de aproape 40 kg,bucati cuprinse intre 1,3 -6,5 kg
au fost 7 crapi prinsi intre 5,35-10,2 kg toti eliberati in prezenta paznicilor,toti cei care au eliberat pestii au
primit o partida partida de pescuit gratuita...

un crap de 8,5 kg a fost furat de 2 pescari care au pescuit pe standul 21 cu toate ca mai aveau peste prins...

Avatar utilizator
mirolaketeamfishing
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Apr 2013, 00:23

Re: Miro Lake

Mesaj de mirolaketeamfishing » 16 Apr 2013, 00:47

2 pescari care au pescuit pe mirolake la standul 21 au fost opriti la iesire ptr un control de rutina sa se cantareasca
crapul prins,initial nu au vrut dar la insistenta paznicilor pe un ton politicos,specificandu-se ca crapul se cantareste
numai ca sa se constate daca se incadreaza in cantitatea regulamentara si sa stim evidenta pestelui ptr repopulare,au
acceptat.
la cantarire unul din crapi,cel mai mare avea 8,5 kg,li s-a adus aminte de regulament,ca crapul trebuie eliberat...,au
zis ca nu elibereaza nici un peste,l-au luat,l-au aruncat in masina au demarat in tromba si-au fugit...,unul din paznici
s-a ferit din calea masinii altfel ar fi dat peste el iar unul din pscari care incerca sa vorbeasca cu ei a fost
tarat de masina vreo 15 m

masina,un cielo negru cu nr de bucuresti B 22 BOX !!!

curand vom avea si fotografii cu cei doi ca sa-i stie toata lumea cum ptr un crap de 8,5 kg care l-au furat a pus in
pericol viata a doi oameni...

ii vom identifica,le vom face plangere penala si vor plati ptr ceea ca au facut!

brokk3ns0ul

Re: Miro Lake

Mesaj de brokk3ns0ul » 16 Apr 2013, 07:47

ma bucur ca a raspuns pestele foarte bine in acest weekend si cu asa mari capturi.
legat de cei 2 "pescari" care mai bine zis erau hoti de peste :) face-ti ce trebuie cu ei sa nu ai mai primeasca nimeni pe balti si sa raspunda ptr fapta lor.

FIRE INTINSE

Avatar utilizator
shahjaban
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 15 Feb 2012, 12:48
Localitate: Brasov

Re: Miro Lake

Mesaj de shahjaban » 16 Apr 2013, 09:15

domnilor ,
acei indivizi la inchisoare merita sa ajunga , niste nesimtiti care cred ca nu pot pati nimic , sunt chiar foarte curios de mersul evenimentelor in privinta lor...
iar mediatizarea mutrelor lor si nr masinii poate ajuta proprietarii de balti sa ii treaca pe o LISTA NEAGRA ....
cand ies din inchisoare sa mai poata pescui doar pe ape publice....
p.s. desi , din cauza cheltuielilor care le necesita un proces ...multi renunta , sper sa nu faceti parte din aceasta categorie....
scuze , de post scriptum , dar asta este tristul adevar .( poate pe asta se si bazeaza indivizi ca cei pe care ia-ti descris mai sus ).

Avatar utilizator
shahjaban
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 15 Feb 2012, 12:48
Localitate: Brasov

Re: Miro Lake

Mesaj de shahjaban » 16 Apr 2013, 09:16

altfel ...felicitari ptr balta..din ce am tot citit in acest topic pare a fi super OK....desi este cam departe de mine poate incerc sa fac un efort de a o cunoaste mai de aproape....

brokk3ns0ul

Re: Miro Lake....

Mesaj de brokk3ns0ul » 16 Apr 2013, 16:28

jonny_23 scrie:DAAAAAAA
Am fost de sambata pana duminica seara...am prins unu de 8 kg 4 de 5 kg si vreo 6 de 1.5 kg.Binenteles ca am luat acasa doar pe cei mici.caras la 800 gr vreo 5kg.locuri de pescuit generoase fata de vecini balta curata si administratia cu bun simt

o rugaminte daca se poate
la ce nada , ce momeala a mancat cel mai bine???
se poate sta cu masina langa tine???

vreau sa plec impreuna cu un prieten de vineri seara sa stam 24 de ore
cat este taxa ptr 24 de ore?
am inteles ca se intra la 6 si se iese la 18 si invers
problema este ca la ora 18 plecam din pitesti si cred ca vom ajunge mai tarziu de 19:30 ......vom fi primiti??? :D
trebuie sa fac o rezervare banuiesc .....2 insi pe un stand sau 2 standuri unu langa altu???

multumesc anticipat

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Miro Lake

Mesaj de Ion Mironov » 16 Apr 2013, 18:23

mamaliga de la dan mitranescu bob mic de miere si capsuna am pescuit cu navomodelele din dotare pentru ca am fost mai mult sa fac o emisiune infopescar si am imbinat utilul cu placutul.saculet de pelete plantat in malul de vis a vis.


taxa 24 ore 100 ron recomand rezervare nu este obligatoriu sa ajungi la 5.eu am ajuns la 8 seara si am terminat de intins tot pe la 22 30....se poate sta cu masina langa insa la iesire se va controla pentru a nu exista probleme...stima si respect fir intins.
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Miro Lake....

Mesaj de georgemarian » 16 Apr 2013, 19:38

jonny_23 scrie:DAAAAAAA
Am fost de sambata pana duminica seara...am prins unu de 8 kg 4 de 5 kg si vreo 6 de 1.5 kg.Binenteles ca am luat acasa doar pe cei mici.caras la 800 gr vreo 5kg.locuri de pescuit generoase fata de vecini balta curata si administratia cu bun simt
Si pescarii de competitie manaca cirotanii? :D
Si cand vedem emisiunea?

Avatar utilizator
iuuli
senior
senior
Mesaje: 209
Membru din: 06 Noi 2008, 12:26
Localitate: BRASOV

Re: Miro Lake

Mesaj de iuuli » 16 Apr 2013, 19:59

shahjaban scrie:altfel ...felicitari ptr balta..din ce am tot citit in acest topic pare a fi super OK....desi este cam departe de mine poate incerc sa fac un efort de a o cunoaste mai de aproape....
Si eu as vrea sa merg pe aceasta balta pana acum nu am gasit pe nimeni interesant din anturaju meu ,poate ne combinam pt o partida.Stima **==

Avatar utilizator
Eduard Daniel Vrabie
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 21 Mar 2012, 20:46
Contact:

Re: Miro Lake

Mesaj de Eduard Daniel Vrabie » 16 Apr 2013, 20:12

Imagini cu capture din ultima saptamana gasiti pe site-ul amenajarii MIRO LAKE http://www.mirolake.ro
Fişiere ataşate
13-14aprilie1314.jpg

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Miro Lake....

Mesaj de Ion Mironov » 16 Apr 2013, 21:30

georgemarian scrie:
jonny_23 scrie:DAAAAAAA
Am fost de sambata pana duminica seara...am prins unu de 8 kg 4 de 5 kg si vreo 6 de 1.5 kg.Binenteles ca am luat acasa doar pe cei mici.caras la 800 gr vreo 5kg.locuri de pescuit generoase fata de vecini balta curata si administratia cu bun simt
Si pescarii de competitie manaca cirotanii? :D
Si cand vedem emisiunea?
cand se permite...de ce nu? :D :D :D :D

nu stiu florentin stie mai multe
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Miro Lake....

Mesaj de georgemarian » 16 Apr 2013, 22:51

jonny_23 scrie:
georgemarian scrie:
jonny_23 scrie:DAAAAAAA
Am fost de sambata pana duminica seara...am prins unu de 8 kg 4 de 5 kg si vreo 6 de 1.5 kg.Binenteles ca am luat acasa doar pe cei mici.caras la 800 gr vreo 5kg.locuri de pescuit generoase fata de vecini balta curata si administratia cu bun simt
Si pescarii de competitie manaca cirotanii? :D
Si cand vedem emisiunea?
cand se permite...de ce nu? :D :D :D :D

nu stiu florentin stie mai multe
Respectul meu **== imi place cand se recunoaste...multi prefacuti :D

brokk3ns0ul

Re: Miro Lake

Mesaj de brokk3ns0ul » 17 Apr 2013, 08:58

jonny_23 scrie:mamaliga de la dan mitranescu bob mic de miere si capsuna am pescuit cu navomodelele din dotare pentru ca am fost mai mult sa fac o emisiune infopescar si am imbinat utilul cu placutul.saculet de pelete plantat in malul de vis a vis.


taxa 24 ore 100 ron recomand rezervare nu este obligatoriu sa ajungi la 5.eu am ajuns la 8 seara si am terminat de intins tot pe la 22 30....se poate sta cu masina langa insa la iesire se va controla pentru a nu exista probleme...stima si respect fir intins.

Multumesc foarte mult de sfaturi.
Am sa fac astazi rezervarea, nu ma deranjeaza ca se va face control la masina (asa este normal)
Cred ca tot pe la ora 8 seara vom ajunge si noi pe balta plecand la 6 din pitesti(din cauza serviciului :-?? )
Multa stima si respect

Domnu Florentin cand vedem emisiunea????

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”