Greaca-Cercani

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
minimaloman
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 28 Mai 2010, 14:02

Re: Greaca Cercani

Mesaj de minimaloman » 12 Iul 2010, 11:13

M-am lamurit in legatura cu Cercani....dupa ce ca am platit 4 bonuri ca am venit cu familia(mama,sora si nevasta)din care au pescuit decat nevasta-mea si sor-mea cu cate o undita(au prins 5-6 mini-carasi si un rac);la sfarsit,cand am plecat treceau pescari pe langa mine cu juvelnicele pline cu ciortani ...vi se pare corect?????

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Greaca Cercani

Mesaj de Ion Mironov » 12 Iul 2010, 14:33

ce vrei sa spui cu asta?treceau pescari pe langa tine cu ciortani si daca ai crezut ca i-au luat fara sa plateasca de ce nu ai anuntat un paznic...de ce nu le-ai adresat o intrebare sa vezi daca pestele a fost platit sau nu?de ce nu le-ai spus ca ciortanica nu se ia din balta?pt ca stiai regulamentul.....cred ca sambata care vine sunt pe cercani....poate vii sa te uiti la mine cum fac sa nu prind nici un caras.....si daca ai placerea sa pescuiesti alaturi de mine as fi incantat....numai bine...si fir intins oriunde ai pescui
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
minimaloman
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 28 Mai 2010, 14:02

Re: Greaca Cercani

Mesaj de minimaloman » 12 Iul 2010, 15:05

jonny_23 scrie:ce vrei sa spui cu asta?treceau pescari pe langa tine cu ciortani si daca ai crezut ca i-au luat fara sa plateasca de ce nu ai anuntat un paznic...de ce nu le-ai adresat o intrebare sa vezi daca pestele a fost platit sau nu?de ce nu le-ai spus ca ciortanica nu se ia din balta?pt ca stiai regulamentul.....cred ca sambata care vine sunt pe cercani....poate vii sa te uiti la mine cum fac sa nu prind nici un caras.....si daca ai placerea sa pescuiesti alaturi de mine as fi incantat....numai bine...si fir intins oriunde ai pescui
Ideea e in felul urmator:a fost prima oara cand am fost pe balta asta si mi-a placut intr-un oarecare mod si aici ma refer la drumul pietruit,umbrarele si linistea de pe balta.Cand am plecat incepuse o mare torentiala si toata lumea fugea in parcare cu scule,genti,juvelnicele de care vorbeam si nu stateam eu pe ploaia aia sa caut paznici si sa arat lumea cu degetu..am strans in graba si la iesire a venit un paznic ,i-am dat salteaua si puteam sa am portbagajul plin de peste ca nu m-a controlat nimeni...daca tot sunt reguli ,sa fie pt toata lumea!!! Fire intinse si poate ne uitam unu la altu sambata cum prindem macar un caras!
Stima

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Greaca Cercani

Mesaj de Ion Mironov » 12 Iul 2010, 15:31

te astept am un logan alb...B 92 TEN
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Greaca Cercani

Mesaj de zfcristian » 12 Iul 2010, 16:57

minimaloman scrie:M-am lamurit in legatura cu Cercani....dupa ce ca am platit 4 bonuri ca am venit cu familia(mama,sora si nevasta)din care au pescuit decat nevasta-mea si sor-mea cu cate o undita(au prins 5-6 mini-carasi si un rac);la sfarsit,cand am plecat treceau pescari pe langa mine cu juvelnicele pline cu ciortani ...vi se pare corect?????
Prietene la pescuit sunt in general 2 probleme :
1 : Pestele este acoperit cu apa :D
2: Daca o sa dai dupa caras nu o sa prinzi crap decat accidental si fff RAR ;

Ps: Imi e greu sa cred ca a plecat cineva de la Cercani fara sa plateasca pestele, asta asa din ce ii stiu eu pe baieti si pe George !
Ps1: Imi e greu sa cred ca ai platit 4 bonuri decat daca ai sperat sa pleci cu portbagajul plin de peste dar ma rog asta e alta poveste .
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
minimaloman
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 28 Mai 2010, 14:02

Re: Greaca Cercani

Mesaj de minimaloman » 12 Iul 2010, 17:54

zfcristian scrie:
minimaloman scrie:M-am lamurit in legatura cu Cercani....dupa ce ca am platit 4 bonuri ca am venit cu familia(mama,sora si nevasta)din care au pescuit decat nevasta-mea si sor-mea cu cate o undita(au prins 5-6 mini-carasi si un rac);la sfarsit,cand am plecat treceau pescari pe langa mine cu juvelnicele pline cu ciortani ...vi se pare corect?????
Prietene la pescuit sunt in general 2 probleme :
1 : Pestele este acoperit cu apa :D
2: Daca o sa dai dupa caras nu o sa prinzi crap decat accidental si fff RAR ;

Ps: Imi e greu sa cred ca a plecat cineva de la Cercani fara sa plateasca pestele, asta asa din ce ii stiu eu pe baieti si pe George !
Ps1: Imi e greu sa cred ca ai platit 4 bonuri decat daca ai sperat sa pleci cu portbagajul plin de peste dar ma rog asta e alta poveste .
Nu tati,eu nu am dat dupa caras,ai inteles gresit,eu am pescuit cu 4 lansete:2 pe bile si 2 pe porumb la care nu s-au nimerit decat 5 ciortani care au facut cale-ntoarsa...
Daca vroiam un portbagaj plin de peste ma duceam la piata si luam destul cu 120 de lei cat am dat pe 4 bonuri dar eu am fost sa ma relaxez si sa le fac damblaua la femei si nu-mi pare rau de bani cat imi pare rau ca nu s-a respectat regulamentul...cel putin atunci
Stima
Fişiere ataşate
HPIM2650.JPG

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Re: Greaca Cercani

Mesaj de Lazar Mihai » 13 Iul 2010, 12:55

Nu m-ar mira sa fi profitat de ploaie si sa fuga cu peste... Doar e vorba de romani ... :)) . Data viitoare luati-le numarul de la masina ca macar o balta din judetul Giurgiu sa ramana cu peste ... Sper sa ajung si eu vreodata pe Greaca sa vad cum e sa nu ai timp sa bei o bere :)) Sanatate
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Avatar utilizator
minimaloman
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 28 Mai 2010, 14:02

Re: Greaca Cercani

Mesaj de minimaloman » 13 Iul 2010, 13:34

de-o bere e mereu timp...macar una la 0.33 :))
Stima

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Re: Greaca Cercani

Mesaj de Lazar Mihai » 13 Iul 2010, 14:18

Mai ramane sa fiu primit pe balta :)) ca la ce impresie lasa majoritatea giurgiuvenilor obisnuiti sa goleasca baltile sunt cam slabe sansele. E pacat , fiindca unii (putini la numar) ,implinesc toate conditiile si cerintele si unii vin cu recomandare si incearca sa fure. Pacat , sper sa il conving pe dl administrator ca nu toti giurgiuvenii sunt la fel si ca unii dintre ei au in traista un anti-septic si o saltea de primire :)) 8->
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Greaca Cercani

Mesaj de Madalin Dirla » 17 Iul 2010, 02:07

in 2 ore plecam catre balta si vom sta pana duminica,o sa revenim cu poze ---<>< !!

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Greaca Cercani

Mesaj de zfcristian » 18 Iul 2010, 18:51

Madalin007 scrie:in 2 ore plecam catre balta si vom sta pana duminica,o sa revenim cu poze ---<>< !!
hai cu pozele alea!!!
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Greaca Cercani

Mesaj de Madalin Dirla » 18 Iul 2010, 23:00

zfcristian scrie:
Madalin007 scrie:in 2 ore plecam catre balta si vom sta pana duminica,o sa revenim cu poze ---<>< !!
hai cu pozele alea!!!
Hai Johnny odata cu pozele !!!!!!

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Greaca Cercani

Mesaj de Marian Constantin » 19 Iul 2010, 18:57

Vineri 16.07 ora 16 - Duminica 18.07 ora 11

5 pesti Over 10 si fara numar intre 1,5 si 5 kg .

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Greaca Cercani

Mesaj de Marian Constantin » 19 Iul 2010, 19:03

seamana ?!


Imagine


Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Greaca Cercani

Mesaj de gor965 » 19 Iul 2010, 19:12

Marian Constantin scrie:seamana ?!
Nu seamana...dar sigur sunt gemeni ! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”