Fundulea2

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Fundulea2

Mesaj de Ion Mironov » 04 Mai 2011, 21:14

Laurentiu scrie:Gata, uite retractez labe triste, ca suna foarte urat.
Dar pescari nu va puteti numi indiferent ce si cat prindeti, sunteti doar surogate de pescari atat timp cat prindeti peste si nu-l consumati. Si recomand ca si cel de sus sa va vedeti de competitiile voastre si lasati-ne pe noi ceilalti in pace. Clar? [-x

IULIAN C, TE ROG VEZI-TI DE COMPETITIILE TALE, NU-MI FACE MIE MORALA! SI PE EDEN AR FI BINE SA-L EDUCATI DACA FACE PARTE DIN CLUBUL VOSTRU, CA EL A SARIT IN SUS CA ARS. Nu de alta dAr stapanesc destul de bine limba romana si condeiul ca sa-l faca sa planga pe aici. :D
Deci are dreptate doctorul cand afirma ca sariti ca legionarii in loc sa va vedeti de strategiile voastre ca tot a inceput sezonul competiilor. Si da-ti tu singur ban nu mai sugera tu ce si cum ca nu ti-ai luat forum. CAND OI FI TU IN STARE SA-TI FACI FORUM ATUNCI SA APLICI TU DEMOCRATIA PE EL CUM DORESTI. :-B
Am incheiat orice discutie cu surogatele. Aici e topic pt fundulea si pt cei care opresc peste, topic pt C&R e in alta parte, daca vi se pare ca e ceva anormal puteti posta dincolo. Multumesc. >:)
dar rau esti desteptule....
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Fundulea2

Mesaj de eden » 04 Mai 2011, 21:23

johnny lasă-l tată cu ale lui că se-apucă iar de fumat şi dup-aia se supără pe mine :))
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Fundulea2

Mesaj de Ion Mironov » 04 Mai 2011, 21:37

nu am nimic cu el...dar sa vorbeasca frumos atata tot.in rest e liber sa pescuiasca cum vrea el.
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea2

Mesaj de Laurentiu » 04 Mai 2011, 22:02

Acum pe bune, de ce nu va faceti voi forum http://www.c&rpescuit.ro sau http://www.pescariinumancapeste.ro si sa postati voi ce doriti pe el? La urma urmei aici nu sunt reguli de postare privind pescuitul deci nu va inteleg iritarea voastra.... :-@
Una, doua, cum posteaza cineva ca a oprit peste sau a consumat peste sariti ca niste aparatori greenpeace sa faceti ordine si disciplina. De ce nu va duceti pe rauri si Dunare sa va luptati cu braconierii, vitejii mei? Ia faceti voi trupa de comando sa starpiti braconajul adevarat si nu mai dati din tastaura ca e satula Romania de eroi virtuali.
Ce va ... grija cum pescuim unii dintre noi atata timp cat respectam regulamentul..si unde v-ati trezit sa carcotiti?..la niste caras si ciortan special crescuti pentru consum...hai ca sunteti penibili..

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Fundulea2

Mesaj de eden » 04 Mai 2011, 22:35

care parte din LIMBAJUL TĂU ne dă dreptu să cârcotim nu o înţelegi ? vrei să bolduiesc sau să schimb culoarea ? te mai şi lauzi că le ai bine cu limba română şi că mă faci pe mine să plâng dacă nu sunt pus la punct... poate prin ilogisme sau alte teorii geniale gen dacă nu mănânci peşte nu eşti pescar adevărat să-mi storci vre-o lacrimă, dar nu din ochi :)))))))))

las-o moartă că iar începi cu jigniri aiurea...
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea2

Mesaj de Laurentiu » 04 Mai 2011, 22:55

Baietica, citeste-ti postul tau inainte, sa vezi ca nu are nici logica si nici cursivitate..cred nici tu nu stii ce ai vrut sa scrii. Am impresia ca ai ramas fara argumente si ai ramas in pana de exprimare..asa ca scuteste-ma. :-q

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Fundulea2

Mesaj de Ion Mironov » 04 Mai 2011, 22:58

intreci masura....ori esti p....t ori esti p....t.noi ti-am reprosat ca ne-ai facut "laba trista"poti sa mananci peste pana iti va sta in gat..putin imi pasa.iti permiti cam multe si nu cred ca acest forum este sa jignesti tu pe cine vrei.este cei drept pt socializare sfaturi etc dar nu pt jignirea celor care pescuiesc c&r sau la porbagaj...e alegerea fiecaruia care si cum pescuieste.abtine-te pe viitor daca nu vrei sa postezi pe un forum pt oameni de nasul tau.
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: Fundulea2

Mesaj de Rechin » 04 Mai 2011, 23:02

parca santeti babe din alea de se omoara pe la mitropolie cand aduc popii moaste (oase de caine putrezite).
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Fundulea2

Mesaj de Ion Mironov » 04 Mai 2011, 23:07

Rechin scrie:parca santeti babe din alea de se omoara pe la mitropolie cand aduc popii moaste (oase de caine putrezite).
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Siledoctorul
senior
senior
Mesaje: 162
Membru din: 08 Aug 2010, 13:21
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea2

Mesaj de Siledoctorul » 04 Mai 2011, 23:09

jonny_23, i-a mai termina si tu cu talentele de avocat si vezi de lungul nasului ca nu esti vreun miez. Omu si-a spus parerea, ai spuso si tu, gata, ajunge, sa vb de fundulea. Dej intreci masura, nu esti vreun badyguard, jonny baiat frumos.

Avatar utilizator
Rechin
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 11 Apr 2010, 16:26

Re: Fundulea2

Mesaj de Rechin » 04 Mai 2011, 23:10

pai zi ca nu e asa?
"Cu cat cunosc mai bine oamenii cu atat iubesc mai mult cainii".Adolf Hitler.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea2

Mesaj de Laurentiu » 04 Mai 2011, 23:14

tu ce doresti jonny_23? care e problema ta? esti vreun lup moralist? vezi-ti mai baiatule de competitiile tale. care parte nu ai inteles-o? vrei sa-ti desenez si tie? obs ca ma faci prost dar tu dovedesti ca esti exact cum ma faci...hai barr de aici ca incepi sa mirosi urat.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Fundulea2

Mesaj de gogu steriade » 04 Mai 2011, 23:17

ce bah sa terminat pestele ? :-? proba da cultura generala si da control la logica simpla si concreta :-B : daca intr0 balta mai ie una bucata sigura solo si neinsotita da peste frumos 8-> si voi ca pescari mari si tari si dibaci pana peste putinta il prindeti =(( ce faceti cu iel ? :-w rog amatori da pupat frezat si barberit mustatile la crap :-* sa nu sa bage ca parerea lor mie co stiu daja da nu mie clar da restu ! :-??
pss
iol mananc sa moara masa #-o , o viata am, da ce sa mor da foame ! :P si dupa aia ma mut pa alta balta so golesc si paia ;) ca sa facut mult peste anu asta ! >:D<
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Fundulea2

Mesaj de sorin1362 » 04 Mai 2011, 23:34

Mai baieti, v-ati cam incins. Eu sunt adeptul practicarii pescuitului traditional, adica prinde si retine in limita bunului simt (in majoritatea cazurilor nici pana la nivelul ala minim nu ajung :D ...pescuind desigur in ape naturale). Cei care au aceasta pasiune din copilarie poate isi mai aduc aminte cum se laudau celorlalti vecini de varsta apropiata cu punga cu apa in care inotau cativa pestisori inca vii.
A oferi apropiatilor un peste gatit care provine din propria captura, sa primesti laudele tuturor, ... ei bine, asta inseamna punctul culminant al acestei pasiuni care este ...ori ar trebui sa insemne pescuitul civilizat. Daca o veriga dintre stransul ori pregatitul momelii ... si gatitul pestelui dispare, atunci farmecul pescuitului va fi stirbit.
Unii dintre noi, romanii, prindem o idee "importata" din Europa si o impingem spre extrem.Prin asta vrem sa dovedim ca suntem cei mai integrati in uniune ? "Prinde si elibereaza" trebuie practicat acolo unde ... ori cand se impune ;)
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Fundulea2

Mesaj de eden » 04 Mai 2011, 23:36

Laurentiu scrie:Baietica, citeste-ti postul tau inainte, sa vezi ca nu are nici logica si nici cursivitate..cred nici tu nu stii ce ai vrut sa scrii. Am impresia ca ai ramas fara argumente si ai ramas in pana de exprimare..asa ca scuteste-ma. :-q
m-ai spart cu asta. aştept reply la mp.
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”