Fundulea2

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Fundulea2

Mesaj de eden » 04 Mai 2011, 15:19

bebe2011 scrie:Ptr:"Eden":Ti-am citit toate comentariile si cred ca esti un tip super,asa ca nu cred ca e bine sa intrii in polemicile altora.Problema este ca multora le place saramura dar,din ipocrizie,le e rusine sa recunoasca.Daca totul e conform regulamentului,de ce sa ne suparam?Cand vreau sa mananc un peste merg la Visani,dau 100 ron si ma simt indreptatit sa iau acasa 7 kg,cand vreau sa-mi bat recordul personal merg la Sarulesti si respect cu sfinteniile regulile de acolo chiar daca as fi cel mai amarat om din Romania.Iti dau dreptate totusi in privinta lui Laurentiu,este un tip cam acid,dar cateodata cineva trebuie sa spuna lucrurilor pe nume si pentru asta il respect asa cum te respect si pe tine.Cu speranta ca nu te-am suparat iti urez fire intinse si numai bine!
nu era vorba de regulament si neregulament bebe, e vorba de faptu ca astia care nu mananca peste sunt niste amarati si labe triste...

parerea mea e ca toti suntem pescari, chiar daca mancam sau nu peste. atata timp cat ne trezim cu noaptea in cap, induram frig, ploaie, arsita si vant ca sa vedem cateva bete intinse pe malu apei si eventual sa-l vedem si la culoare (dar nu e obligator), indiferent daca fumam sau ne-am lasat si ne varsam dracii si frustrarile pe oricine, suntem pescari...

stima !
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Fundulea2

Mesaj de Ion Mironov » 04 Mai 2011, 15:33

[-x [-x [-x [-x [-x eu nu cred ca el a spus lucrurilor pe lume...doar ca e mai din afara bucurestiului ca sa nu zic altfel.

eu nu mananc peste dar acolo unde regulamentul imi permite iau peste acasa atat cat am voie....totusi ar trebui sa iti revizuiesti comportamentul si gandeste ceea ce vei scrie de acum inainte....."labe triste"sa iti faci prietenii si nemurile nu aceasta comunitate de pescari infopescari fie ea c&r fie ea c&portbagaj.ma opresc aici sa nu fiu offtopic. X-( X-( X-( X-( X-( :-h :-h :-h :-h :-h
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Fundulea2

Mesaj de IULIAN C » 04 Mai 2011, 15:48

Pai daca nu stii ce e ala c&r nu stii nici ce e ala fair-play,Dom' Laurentiu,de cate ori ati gandit catalogarea aia mai sus postata?
Daca nu mananc peste tre' sa-l iau obligat acasa ca sa ma incadrez in standardele dumitale?
Mai bine lasati topicul sa-si duca linistit cursul,decat sa-l impodobiti cu jigniri la adresa celor care sunt pe-aici....
Sau a refulat atata peste mancat in jigniri pe forum?
Ca om,nu ca pescar,poate faceti totusi o postare in care sa dati dovada ca v-a "scapat intamplator" acea jignire!
Cat despre colegul Eden,daca-ti trebuie cumva dovezi sa realizezi ca l-ai luat la misto aiurea,ti le oferim!
Concluzia:-fiti va rugam mai putin virulent...nu da bine!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea2

Mesaj de Laurentiu » 04 Mai 2011, 17:43

Care jignire ca n-am inteles? Nu sunt obligat sa fac C&R atat timp cat respect orice regulament al oricarei balti!
Si voi, cei care va dati pescari ce competitie jurati-va pe ce aveti mai scump ca nu ati mancat peste vreodata in viata voastra sau ca nu ati incalcat vreun regulament. Atunci sa veniti sa-mi faceti mie morala ca opresc si mananc peste. Si treaba care am spus-o ca nu esti pescar daca nu manaci peste nu mi-o retrag deoarece mie personal mi se pare foarte normala. Nu aveti decat sa va dati de-a rostogolul ca nu ma impresionati de loc. Cel mai bine va vedeti de competitile voastre si ceilalti de ale lor. Nu veniti sa-mi faceti mie morala, care nu am dat in viata mea la japca sau sa fur vreun baboi. Voi traiti in lumea voastra unde va pupati pestii si dormiti cu poza lor sub perna, eu, noi ceilalti ii mancam. Fiecare cu al lui, nu mai sariti in sus de fiecare data.
Eden, m-am lamurit si de tine : ai inceput si sa pescuiesti de doi ani si acum esti mare pescar de competitie, ai intrat intr-un club si ai deventi avocat al pescarilor de competitie. Scuteste-ma cu talente de doi bani tu care pana acu doi ani nu stiai cum sa ajungi la o balta de pescuit si imi faci mie morala. Dute la un surogat de pescuit si lasa-ma pe mine sa cred ce doresc. Clar?
Mai ai ceva nelamuriri, ne lamurim pe p.m. Daca nu, da-mi ignore dar nu veni tu un putoi sa ma iei la misto ca eu nu te-am luat la misto. Te-ai simti tu o laba trista nu te am facut eu. Nici macr nu te-am bagat in seama, tu te-ai bagat singur. Eu imi spuneam o parere ca d'aia e forum sa-ti dai cu parerea nu sa vi tu sa ma trimit sa trag o tigare.

Avatar utilizator
Siledoctorul
senior
senior
Mesaje: 162
Membru din: 08 Aug 2010, 13:21
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea2

Mesaj de Siledoctorul » 04 Mai 2011, 17:56

Ce-mi place mie: cum vine unul si isi spune o parere, buna sau rea, sar in sus asa zisii pescarii de concurs care vin si ataca in haita in loc sa dea sfaturi sau o vorba buna. Mai terminativa ca sunt satul de propaganda voastra, vedetiva de pescuitul vostru sportiva ca nu sa luat nimeni de voi. Ati dat si voi cateva milione pe niste lansete mai acatarii si gata sunteti mieji. Nu mai poate nimeni sa posteze ceva pe forum ca veniti voi ca legionarii mari aparatori. Mai subtire ca nu sunteti singuri pe lumea asta pescareasca.

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Fundulea2

Mesaj de IULIAN C » 04 Mai 2011, 18:14

@Laurentiu si Siledoctorul
Aici nu este si nu trebuie sa fie creata o baricada intre aia si ailalti!
Nu va inteleg,pt ca eu daca am purtat anumite discutii sustinandu-mi o parere nu am facut pe nimeni nici "la-a trista" nici"pu--i" numai pt fapt ca nu impartaseste principiile/opiniile mele!
E foarte urat ca in sinea dv faceti diferente intre sportivi si ceilalti pt ca toti suntem pescari!
D-le Laurentiu,aici e INFOPESCAR,ne informam,informam la randul nostru...dar nu jignim ca la usa cortului,chiar credeti ca ati face fata unei replici a clubului,pt fapt ca il jigniti pe Eden? Asta pt ca numai intr-o colectivitate se pot cizela oamenii,si nu oricine ajunge aici ci doar cei care dau dovada de bun simt...macar pe un forum!
Urat din partea dv. Astept scuze pt jignirile aduse colegului,pt ca asa e frumos,nu credeti?
APROPO:TOPICUL ESTE FUNDULEA 2 asa ca mai bine treceti la topic,ca ne-ati provocat pe toti la off!
Si de atatia ani pe forum nu mi-am luat ban,nu vreau sa iau acum odata cu dv(desi pt jignirile astea,tre' sa recunoasteti ca il cam meritati!)
P.s-va rog sa incetati sa ne mai jigniti! VA MULTUMESC!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea2

Mesaj de Laurentiu » 04 Mai 2011, 18:16

Gata, uite retractez labe triste, ca suna foarte urat.
Dar pescari nu va puteti numi indiferent ce si cat prindeti, sunteti doar surogate de pescari atat timp cat prindeti peste si nu-l consumati. Si recomand ca si cel de sus sa va vedeti de competitiile voastre si lasati-ne pe noi ceilalti in pace. Clar? [-x

IULIAN C, TE ROG VEZI-TI DE COMPETITIILE TALE, NU-MI FACE MIE MORALA! SI PE EDEN AR FI BINE SA-L EDUCATI DACA FACE PARTE DIN CLUBUL VOSTRU, CA EL A SARIT IN SUS CA ARS. Nu de alta dAr stapanesc destul de bine limba romana si condeiul ca sa-l faca sa planga pe aici. :D
Deci are dreptate doctorul cand afirma ca sariti ca legionarii in loc sa va vedeti de strategiile voastre ca tot a inceput sezonul competiilor. Si da-ti tu singur ban nu mai sugera tu ce si cum ca nu ti-ai luat forum. CAND OI FI TU IN STARE SA-TI FACI FORUM ATUNCI SA APLICI TU DEMOCRATIA PE EL CUM DORESTI. :-B
Am incheiat orice discutie cu surogatele. Aici e topic pt fundulea si pt cei care opresc peste, topic pt C&R e in alta parte, daca vi se pare ca e ceva anormal puteti posta dincolo. Multumesc. >:)
Ultima oară modificat 04 Mai 2011, 18:25 de către Laurentiu, modificat de 2 ori în total.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Fundulea2

Mesaj de gor965 » 04 Mai 2011, 18:19

Bai tata, daca va lasa omul sa va dati liber cu parerea cum vi-i se scoala, va luati imediat la omor ! In loc sa vorbiti civilizat va treziti etichetand grupuri de pescari in cocalari, labe triste si putoi...voua vi-i se pare normal ? Mie nu ! Cum eu pot sa va respect si sa nu va cataloghez intr-un mod ce v-ar putea jigni, astept si de la voi acelasi lucru ! Reveniti va rog la subiect sau ne supram ! X-(
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Fundulea2

Mesaj de pharaoh » 04 Mai 2011, 18:22

Pescar e nenea ala din Delta care face asta din mosi stramosi pentru a-si hrani familia. Ce sa zic, esti pescar tu ca pescuiesti de 30 de ani carasi si iti place saramura ?! De ce tre` sa faci asemenea catalogari? Nu poti sa combati altfel?
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea2

Mesaj de Laurentiu » 04 Mai 2011, 18:28

pharaoh scrie:Pescar e nenea ala din Delta care face asta din mosi stramosi pentru a-si hrani familia. ?
Dar tu ce esti de ti-ai pus poza in avatar cu ditamai pestele? Inseamna ca nu esti nici tu pescar, esti tot un calau. Ti se pare normal sa te lauzi pe ditamai netul cu pestele ala de l-ai chinuit ? Vi se pare normal ca voi cei care tipati in gura mare C&R, sa trageti de pesti cu acul in gura legat de un textil si apoi fleosc de saltea? Tot sadism e si la voi dar poate mai rau ca-l eliberati ranit sau mutilat.
Hai ca am argumente pt toti care va dati pescari sportivi si ne ponegriti si denigrati pe noi astia care facem o saramura..

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Fundulea2

Mesaj de pharaoh » 04 Mai 2011, 18:34

Conform catalogarii tale, sunt pescar (pt. ca mananc peste) dar nu tot timpul (pt. ca in general il eliberez).
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Fundulea2

Mesaj de bebe2011 » 04 Mai 2011, 18:43

Domnilor,cu tot respectul,suntem o familie si pe toti ne leaga aceeasi pasiune,asa ca haideti sa lasam rautatea si sa ne ajutam unii pe altii cu sfaturi ca fiecare sa poata prinde peste, ramanand la latitudinea lui daca il consuma sau nu!Uitati,recunosc ca eu am fost anul trecut pe Fundulea 2 la o partida de 24 ore si am prins doar un ciortan de 2.5 kg,am pescuit cu bonduelle cum mi-a zis paznicul,am nadit,am incercat cam tot ce stiam si.....nimic!Unde am gresit?

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea2

Mesaj de Laurentiu » 04 Mai 2011, 18:44

Foarte bine pharaoh. Si eu ii eliberez unde imi cere regulamentul.

bebe2011, daca ai fost in weekend e de rau, dupa cum ai vazut, Visan a facut locuri peste tot deci nu mai poti pescui fara sa te agati cu vecinul si se pune o presiune foarte mare asupra baltii si implicit a pestelui.Din acest motiv am cam rarit-o cu F2. Si daca ai obs, presiunea atmosferica a fost si mica si in scadere ceeace ce influenteza in mod negativ hranirea pestelui.
Eu nu ma duc decat in cursul saptamanii sa nu prind aglomeratie. Apoi mai e si in functie de loc, dupa cum se stie si afirma si pescarii profesionisti. Pe primul loc e bulanul, apoi locul si apoi stiinta. (asta mi-a ziso si mie un campion national)

Gore, iarta-ma daca am sarit calul, eu am pt tine si inca pt cativa de pe acest forum un mare respect. **==

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Fundulea2

Mesaj de eden » 04 Mai 2011, 20:43

unu la mana, eu nu te-am jignit pe tine dom director, ba dimpotriva, am incercat incheierea polemicii. te ataci, e treaba ta. asta arată că ai mai puţină minte si diplomatie ca un ,,putoi'' ca să folosesc cuvintele tale care denota cei prea putini ani de acasa.

doi la mana, pescuiesc de 2 ani la CRAP, eu de la 7-8 anisori imi dadeam alocatia pe ace gute agrafe si alte alea cu care imi faceam SINGUR forfaTuri cum le ziceam pe-atunci... la balta ma bucuram la orice peste, si da, duceam acasa să si mananc, dar MEREU la sfarsitul partidei daca luam mai mult de 1-2 kile incepeam sa-i aleg pe-aia mai grasi si sa le dau drumu alora mai mici ,,să mai crească''...

te repezi cu gura să mă faci tu pe mine să plang ? o dar vai, nu ! te rog nu ! nu mai vorbi despre mine ca despre căţei, că nu sunt animalul nimănui să fiu ,,educat'' (şi nu nu m-am atacat dacă eşti curios, dar esti de-a dreptul obraznic nu doar faţă de mine)...

nu stimez pescarii de competitie si implicit nu sunt avocatul lor de 2 ani, ci îi stimez de când am văzut pentru prima dată la televizor o filmare cu o mică parte dintr-un concurs...o mică parte din munca, investiţia, şi dedicarea care este pusă în această pasiune...

chiar nu suport atotstiutori ca tine care o dau la intors si fac pe grozavii fata de puştani sau oameni care poate nu au posibilitatea să meargă de zeci de ori pe sezon la pescuit. eşti grozav du-te tati si umple portbagaje de peşte tu care nu ai dat niciodata la japca si care mai esti cum te mai lauzi...

din respect pentru ceilalti cititori ai forumului te mai trimit la o ţigare şi am încheiat subiectu...

continuăm pe pm dacă n-ai ce face mai bun, dar abţine-te de la apelative că eu am vorbit civilizat. aici suntem oameni, s-a-nţeles ?

gata cu offtopicu din partea mea...
Ultima oară modificat 04 Mai 2011, 20:57 de către eden, modificat 1 dată în total.
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
bebe2011
Veteran
Veteran
Mesaje: 759
Membru din: 10 Mar 2011, 11:09

Re: Fundulea2

Mesaj de bebe2011 » 04 Mai 2011, 20:46

D-le Laurentiu,sau daca imi permiteti- Laurentiu,dupa cum am spus, eu am fost anul trecut.Am fost in cursul saptamanii,era prin septembrie si am pescuit cred , pe standu 4 de la baraca paznicilor spre capatul baltii.Undeva,in dreapta mea era un tip care planta si chiar prindea dar m-a mirat ca dadea tot la bonduelle pe fir de par si, desi eu reuseam sa arunc cam la aceeasi distanta la care le ducea el, el avea trasaturi si eu nu!Asa cum am mentionat,am nadit ca la carte dar rezultate ioc,asa ca vreau sa stiu daca balta aia are vreo structura si conteza foarte mult locul pe care pescuiesti,pentru ca va spun cu toata sinceritatea,nu prea sunt obisnuit sa mi-o iau in barba pe vreo balta dar asta m-a facut ko.Mentionez ca intre mine si acea persoana nu mai era nimeni,iar distanta care ne despartea nu depasea 50 mt.Daca se poate un raspuns,multumesc anticipat!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”