BABAITA TELEORMAN

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
badnello
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 12 Apr 2011, 20:16

BABAITA TELEORMAN

Mesaj de badnello » 16 Mai 2011, 10:28

Balta ok amenajata cu pontone, foisoare dotate cu masa,banci,gratar si cosuri de gunoi.Balta dispune de restaurant si optional rulote de campare la locul de pescuit.Balta este populata cu crap comun si oglinda dupa cum urmeaza:densitate foarte mare 0,5kg-2,5kg,densitate mare 3kg-6,densitate mica 8kg-18 kg si densitate forte mica 20kg-32kg.In balta mai este cten 8kg-12kg,caras si biban.Balta se afla la distanta de 100km de bucuresti,dumul este forte bun(asfalt si drumul spre balta din cel asfaltat pietruit).Traseul pana la balta este urmatorul,bucuresti alexandria la vitanesti dreapta drumul de pitesti,la esire din merisani pe dreapta este un siloz si mai in fata cateva sute de metri pe partea stanga este un drum pietruit(singurul) la doua sute de metri este balta.Pe balta se pote planta cu navomodel si retine peste.Regulamentul baltii este urmatorul:taxa 12h 100ron si 7kg peste retinut(crap),24h 160ron si 10kg peste retinut(crap),intre 10kg si 15kg captura eliberata dou bonuri gratuite,intre 15kg si 20kg captura eliberata trei bonuri gratuite si peste 20kg captura eliberata premii in bani.De vineri pana sambata 14 mai am pescuit cu cumnatul meu si am prins cinci crapi comuni intre 3,5kg si 5,1kg si pana in 2kg fara numar.Cumnatul o sa puna si poze sunt la el in aparet.PRECIZEZ CA IN LEGATURA CU CRAPII DE MARIMI MARI SI FORTE MARI STIU DE LA PATRONII BALTI.De asamenea mult peste era la bataie spre coada balti. Se poate retine numai crapii de la 1kg la 5kg.Mai multe detalii:dom. alexandru tel.0720777555 si dom.aurel tel.0761763834.Fir intins vb.

Avatar utilizator
PASION4ANGLIN
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 12 Apr 2011, 02:34

Re: BABAITA TELEORMAN

Mesaj de PASION4ANGLIN » 17 Mai 2011, 00:02

Salut! Pot sa va spun ca eu am pescuit la 5 lansete , iar cumnatul meu la 4 lansete (toate la plantat). Am fost personal pe coada baltii unde adancimea este foarte mica si exista mult stuf. Paznicii ne-au spus ca te poti apropia de peste chiar si doar in cizme in unele locuri, apa fiind mica , iar ei preocupati de "bataie". Asa a fost. Am facut poze atat la capturile noastre cat si la acei pesti care se "bateau" pe coada baltii. Balta are conditii foarte bune de campare si pescuit , iar noi am fost multumiti si de capturi in conditiile in care principala preocupare a crapului in acele zile era "bataia".Taxa nu este chiar una mica , insa se prinde peste si sunt si conditii bune de campare . Cel mai important este faptul ca aceasta amenajare nu este intr-o salba de balti, apa nu este plimbata , iar posibilitatea unei partide bune este mare. Noua ne-a placut si cu siguranta vom reveni.In concluzie o balta buna dupa parerea mea !
Fişiere ataşate
tot la stuf
tot la stuf
bataia la stuf
bataia la stuf
final de partida
final de partida
peninsula cu restaurantul
peninsula cu restaurantul
prima captura
prima captura

Avatar utilizator
PASION4ANGLIN
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 12 Apr 2011, 02:34

Re: BABAITA TELEORMAN

Mesaj de PASION4ANGLIN » 22 Mai 2011, 23:13

update conditii si taxare:
100 ron/ 12h/ 7 kg crap intre 1 si 5 kg/bucata, mai mic sau mai mare se elibereaza crapul;
la fel urmatoarele ore, se adauga taxare si cantitatea ce poate fi retinuta: ex. 24h/200ron/ 14 kg crap
fire intinse celor ce nu pacalesc colegii prin informatii eronate!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”