Cupa Carp Zone - Canada

Moderator: vali003

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Cupa Carp Zone - Canada

Mesaj de misu_sipanu » 19 Mai 2009, 19:59

=D> =D> =D> Frumos.curatenie,simplitate,liniste....cel putin asta vad eu din poze.Felicitari participantilor,cistigatorilor si ORGANIZATORILOR ;) ......Am si eu o intrebare...daca a fost o masa festiva,cine a pregatit o :D ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Cupa Carp Zone - Canada

Mesaj de vali003 » 19 Mai 2009, 20:27

Vezi Misule .... citeste postarea .... cine putea sa pregateasca ??? I-am rupt cu niste mici productie proprie , dupa reteta Carul Cu Bere de cind era un mare maestru carmanger acolo nea Puiu, , in urma cu 25-30 de ani .

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Cupa Carp Zone - Canada

Mesaj de timer » 19 Mai 2009, 20:37

Vali,aveam io o presimtire ca vei fi pe podium..S-a adeverit..Mai,bag seama, pui tu ceva mirodenii in nada,o simt pestii...Felicitari tuturor participantilor.... :-h

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Cupa Carp Zone - Canada

Mesaj de Madalin Dirla » 19 Mai 2009, 20:41

Bravo Vali,felicitari castigatorilor,participantilor si nu in ultimul rand organizatorilor!!! =D> =D> =D> =D>
---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Cupa Carp Zone - Canada

Mesaj de misu_sipanu » 19 Mai 2009, 20:56

VALIOO3
Mmmm...mi s a parut mie ca miroase a mici .....dar ma gindeam ca in Canada trebuia sa fie ceva traditional,,,ceva pe aroma de artar si somon fume...dar tot MICII sint number one =P~

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Cupa Carp Zone - Canada

Mesaj de vali003 » 19 Mai 2009, 22:07

Multumim prieteni pentru vorbele frumoase , Misule la mincare ii batem pe toti , mai nasol stam la restul , noi aici facem concursuri de placere , sa ne intilnim , mai bem o bere , ne simtim bine si sintem prieteni , eu nu am pentru ce sa demonstrez ca sint mai bun, sau pescuiesc mai bine , poate am avut un pic mai mult noroc , asta nici nu prea conteaza , aici nu avem incrincenarea de la voi , oamenii de la voi au uitat ca pescuitul se face de placere , batalia pe care o duceti si vorbele urite nu ajuta la nimic , dar asta este , va doresc fire intinse , zile linistite cum sint diminetile fara vint , inca o data multam tuturor .

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Cupa Carp Zone - Canada

Mesaj de misu_sipanu » 19 Mai 2009, 22:31

:(( :(( :(( :(( Vali trist dar adevarat....e multa incrincenare si ura in pescuitul de crap de la noi....nu inteleg de ce.....dar fi fericit ca stai in Canada si la voi se poate spune ....sint pescar de crap =D> =D>
ps. :(( :(( :(( :(( :(( :(( nu vrei sa ma infiezi sa vin si eu in Canada :(( :(( :(( :(( :(( :((

Avatar utilizator
danp
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 15 Iul 2008, 02:59
Localitate: Toronto, Canada

Re: Cupa Carp Zone - Canada

Mesaj de danp » 25 Mai 2009, 04:25

A trecut si prima editie a Cupei Carp Zone-Canada, a fost superb, in ciuda timpului relativ nefavorabil, m-am bucurat de reintalnirea cu pescarii din Quebec, cu Vali, cu Jeff, de long week-end-ul petrecut in natura pe malul fluviului.
Am plecat sambata dimineata din Toronto si dupa 6 ore am ajuns la motel pe o ploaie marunta, care nu ne-a impiedicat totusi sa facem un mic "antrenament" la locul faptei, fara nici o captura. A doua zi dimineata la 6 eram la locul de intalnire prestabilit unde Vali marcase deja standurile si dupa tragerea la sorti a perechilor ne-am ocupat locurile nerabdatori si plini de sperante. Am tras un loc langa standul lui Vali avandu-l ca vecin pe Radu, un alt roman din Montreal pe care l-amcunoscut anul trecut de Ziua Canadei tot aici la alt concurs. Vantul taios nu ne-a slabit toata ziua, temperaturile scazute din ultimele 3 zile, pana la 6 grade dimineata, influentand numarul capturilor care au fost daca nu ma insel doar 3 la 19 participanti. Dupa incheierea concursului ne-am mutat cu totii la motel unde s-a tinut partea a doua, adica gratarul si suetele. Vali ne-a delectat cu niste mititei gustosi, udati cu bere si vin si ne-am incins la discutii pana tarziu.
A doua zi vremea a fost frumoasa si impreuna cu nea Mitica si nea Virgil, adica o parte din conducerea Campului Romanesc din Hamilton, partenerii mei de pescuit am incercat cateva ore inainte de plecare sa vedem daca avem mai mult noroc. Nici nu a aruncat bine lanseta si prima prezentare la nea Mitica, un crap de 16 lb, dupa cateva minute altul la mine, 23 lb.
A venit si Vali si a inceput recitalul cu piuit de senzori, rateuri, drill stufos finalizat cu utilizare de mincioc si cantar.
Dupa amiaza am plecat spre Toronto, cu regretul pe care il am de fiecare data cand parasesc un loc deosebit unde te simti bine, si cu speranta ca voi reveni la editia a doua a Carp Zone-Canada, care se pare ca va fi in septembrie.
Mai jos puteti vizualiza niste poze facute acolo in acele zile iar filmul, deoarece nu stiu cum se posteaza, l-am gazduit in pagina mea dedicata pescuitului la http://www.pescuit.danielpredoi.com/filme2009.html
Fişiere ataşate
unica captura
unica captura
cu familiile
cu familiile
un drill de friptura
un drill de friptura
nea Virgil cu seria a doua de mici
nea Virgil cu seria a doua de mici
o parte din concurenti la motel dupa concurs
o parte din concurenti la motel dupa concurs
Radu schimba montura
Radu schimba montura
Ultima oară modificat 25 Mai 2009, 04:48 de către danp, modificat 1 dată în total.
Ce-si face pescarul cu mana lui se numeste ....boillies

Avatar utilizator
danp
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 15 Iul 2008, 02:59
Localitate: Toronto, Canada

Re: Cupa Carp Zone - Canada

Mesaj de danp » 25 Mai 2009, 04:29

alte poze
Fişiere ataşate
un bun prilej sa ne dam crocanti in fata familiei care admira dibacia noastra
un bun prilej sa ne dam crocanti in fata familiei care admira dibacia noastra
curaj stimabile
curaj stimabile
urmarind traseul capturii lui Vali
urmarind traseul capturii lui Vali
Ce-si face pescarul cu mana lui se numeste ....boillies

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Carp Zone - Canada

Mesaj de cristian505ro » 25 Mai 2009, 21:46

La acest concurs a participat si un nevazator , a pescuit ajutat de colegul de stand , dar eu fiind la distanta de doua standuri am vazut cum pescuia si pot sa afirm putea sa le dea clasa la multi care pescuiau in concurs , toata stima si respectul pentru el , un adevarat exemplu pentru noi toti .[/quote]

Foarte frumos, asta da!
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
danp
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 15 Iul 2008, 02:59
Localitate: Toronto, Canada

Re: Cupa Carp Zone - Canada

Mesaj de danp » 28 Mai 2009, 00:46

Vali, asta e filmuletul pe care l-am facut dupa concurs la motel, am primit informatiile necesare de la webmasterul site-ului si iata rezultatul...
Ce-si face pescarul cu mana lui se numeste ....boillies

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Cupa Carp Zone - Canada

Mesaj de vali003 » 28 Mai 2009, 04:09

Bravo Dane , am si eu ceva filmari , din timpul concursului , o sa mai facem si la cupa toamnei .

Avatar utilizator
danp
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 15 Iul 2008, 02:59
Localitate: Toronto, Canada

Re: Cupa Carp Zone - Canada

Mesaj de danp » 29 Mai 2009, 02:53

Posteaza-le aici Vali, le asteptam cu nerabdare sa ne mai amintim cum a fost, poate ai si ceva secvente cu Jeff dormind in brolly ;)
Ce-si face pescarul cu mana lui se numeste ....boillies

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuit in afara tarii”