mulinete

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Leonte Andrei
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 09 Ian 2008, 13:56

Re: mulinete

Mesaj de Leonte Andrei » 06 Feb 2008, 21:05

la senzor

le au la promotie de Banax Helicon 5600NF vorbesti?

numai bine!!!!!

Avatar utilizator
Leonte Andrei
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 09 Ian 2008, 13:56

Re: mulinete

Mesaj de Leonte Andrei » 06 Feb 2008, 21:39

scuze cred ca la rubens
:) nu mai stiu exact

Avatar utilizator
cornel G
membru activ
membru activ
Mesaje: 112
Membru din: 16 Dec 2007, 19:33
Localitate: bucuresti

Re: mulinete

Mesaj de cornel G » 06 Feb 2008, 21:50

Gabriel scrie:Salutare!
Am gasit Banaxuri la magazin unde au produse de la Energo si costa 2 mil.erau cu reducere 10% ,partea buna mi-o placut ca sunt mai serioase decit Okuma si aveau garantie 3 ani.Am pus mina si pe Okuma Pl 865 la Arrow dar mi se pare mai fragila si pretul 190 lei ...am uitat sa intreb de garantie dar sigur nu ai 3 ani... Totusi zic ca o perioada de grantie mai mare este mai bine ,chiar daca se strica o mulineta mergi si o duci inapoi... Nu cred ca este si cazul la Okuma nimeni nu poate baga mina in foc ca nu se vor strica dupa ce le trece perioada de garantie!
Nu stiti daca cumparati de pe net aveti aceeeasi garantie ca la mgazine ori ba?
Respecte :wink: .

salut! am cumparat in luna decembrie atat mulinete banax5600 nf,cat si okuma pl 865. okuma prin (arrow) da doi ani garantie iar banax prin (energo) la fel. in afara de senzor eu nu mai stiu alte mag care sa dea trei ani garantie ptr banax. in baza facturii,chiar daca le cumparati on-line,aveti garantie la ele.
toate cele bune!

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

Salutare

Mesaj de Gabriel » 07 Feb 2008, 10:53

Salutare!
Magazinul din Cluj care da 3 ani garantie la Banax este Avat ,pretul este mult mai bun in alte parti dar totusi sa iei mulinetele de la Senzor sau oricare alt magazin care nu este din orasul tau ii cam nasol daca ai probleme cu una pana ce o trimiti prin posta, cine stie cite mai pateste pe drum (dus -intors ....cu posta nu stii niciodata),cine stie cat mai stai pana o primesti etc.. :roll:
Cornel poti sa impartasesti ceva concluzii,observatii.. despre cele 2mulinete (pret,calitate,observatii,defectiuni daca este cazul).... nu multa lume le are pe amandoua.
Respecte! :wink:
Fir intins!

Avatar utilizator
cornel G
membru activ
membru activ
Mesaje: 112
Membru din: 16 Dec 2007, 19:33
Localitate: bucuresti

Re: Salutare

Mesaj de cornel G » 07 Feb 2008, 15:16

Gabriel scrie:Salutare!
Magazinul din Cluj care da 3 ani garantie la Banax este Avat ,pretul este mult mai bun in alte parti dar totusi sa iei mulinetele de la Senzor sau oricare alt magazin care nu este din orasul tau ii cam nasol daca ai probleme cu una pana ce o trimiti prin posta, cine stie cite mai pateste pe drum (dus -intors ....cu posta nu stii niciodata),cine stie cat mai stai pana o primesti etc.. :roll:
Cornel poti sa impartasesti ceva concluzii,observatii.. despre cele 2mulinete (pret,calitate,observatii,defectiuni daca este cazul).... nu multa lume le are pe amandoua.
Respecte! :wink:
salut!
dupa cum am spus,mulinetele le-am achizitionat in luna decembrie 07 si ianuarie 08,deci nu am reusit sa le folosesc. :oops:
fara nicio problema, dupa ce voi pescuii cu ele, am sa va informez despre parerea pe care mi-au facut-o. :wink:
toate cele bune!

Avatar utilizator
Leonte Andrei
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 09 Ian 2008, 13:56

Re: mulinete

Mesaj de Leonte Andrei » 07 Feb 2008, 16:52

Salutare!
Sunt chiar asa de moi lansetele shimano alivio?
cam cat pot arunca cu ele?

Avatar utilizator
sandupodaru
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Ian 2008, 11:22

Re: mulinete

Mesaj de sandupodaru » 07 Feb 2008, 18:40

discutam despre mulinete...

Avatar utilizator
Leonte Andrei
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 09 Ian 2008, 13:56

Re: mulinete

Mesaj de Leonte Andrei » 07 Feb 2008, 22:04

aveti dreptate scuze :) ma cam luat valu

Avatar utilizator
Leonte Andrei
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 09 Ian 2008, 13:56

Re: mulinete

Mesaj de Leonte Andrei » 08 Feb 2008, 20:33

Salutare!
Daca mai are cineva vreo parere de okuma powerline 865 sau 860 va rog sa ma informati si pe mine. care din aceste 2 modele ar fi mai indicat pentru pescuit pe lacuri?
Va multumesc anticipat!!!!

Avatar utilizator
cornel G
membru activ
membru activ
Mesaje: 112
Membru din: 16 Dec 2007, 19:33
Localitate: bucuresti

Re: mulinete

Mesaj de cornel G » 09 Feb 2008, 20:30

Leonte Andrei scrie:Salutare!
Daca mai are cineva vreo parere de okuma powerline 865 sau 860 va rog sa ma informati si pe mine. care din aceste 2 modele ar fi mai indicat pentru pescuit pe lacuri?
Va multumesc anticipat!!!!
sal Andrei!
ptr a doua intrebare a ta, userul gor965 a dat un raspuns pertinent,raspuns pe care il gasesti in topicul "okuma pawerline".
toate cele bune!

Avatar utilizator
Leonte Andrei
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 09 Ian 2008, 13:56

Re: mulinete

Mesaj de Leonte Andrei » 09 Feb 2008, 20:37

mersi mult !! chiar am sa caut (ca tare greu e sa te hotarasti cand cumperi ceva, mai ales de pescuit :wink: )
numai bine

Avatar utilizator
roataclaudiu
senior
senior
Mesaje: 199
Membru din: 12 Dec 2007, 22:39
Localitate: SIBIU

Re: mulinete

Mesaj de roataclaudiu » 13 Feb 2008, 22:13

Leonte Andrei scrie:salut! eu am vazut banax cu 160 lei dar nu am intrebat de garantie
banax helicon 5600nf 168ron au fost la oferta la total fsh. 1 an garantie pe baza facturii
CS Ovidius

Avatar utilizator
Leonte Andrei
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 09 Ian 2008, 13:56

Re: mulinete

Mesaj de Leonte Andrei » 14 Feb 2008, 00:42

salutare!
e normal ca okuma powerline sa aiba mici jocuri la maner si la axul tamburului?
am fost azi la doua magazine si mi sa parut ca jocurile difereau la acelasi model,poate ma astept la prea multe de la aceste mulinete . daca poate sa-mi spuna si mie cineva , in timp acest joc se agraveaza?(mult?)

numai bine!!!!

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: mulinete

Mesaj de george-alexandru » 14 Feb 2008, 01:22

se va agrava in functie de cum lucrezi cu ele,pompezi din bat sau dai in agatatura si aduci pestele din mulineta .

dar dute intr/un magazin si incearca jocurile in manivela la shimano bblc,o mulineta cu pretentii.nu mai e ce a fost odata,la fiabilitate ma refer .
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
Leonte Andrei
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 09 Ian 2008, 13:56

Re: mulinete

Mesaj de Leonte Andrei » 14 Feb 2008, 11:25

multumesc!!!
dar am sanse sa gasesc una, doua cu joc mai mic ?vorbesc de acelasi model pl865.poate e defect de fabricatie,sau toate sunt la fel???

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”