Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
zazy
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 07 Iul 2009, 00:09

Re: Semnati aici

Mesaj de zazy » 13 Iul 2009, 00:27

Ma numesc Farcas Razvan, am 21 de ani din Arad pescuiesc de mic pe raul Mures, deci imi place pescuitul pe rauri , parerea mea ca drill-ul este mult mai palpitant decat pe balti si alta este satisfactia dupa un peste mare prins in locurile "naturale" decat in cele amenajate . Fir intins la toata lumea **==

Avatar utilizator
uca
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 12 Iul 2009, 13:15
Localitate: Cluj Napoca

Re: Semnati aici

Mesaj de uca » 13 Iul 2009, 20:10

Ma numesc Cristi si sunt din Cluj Napoca. Am 30 de ani si pescuiesc de cand ma stiu, dar mai mult pe curgator. De crap m-am apucat de vreo trei ani si despre acest stil de pescuit(pentru mine acum cel mai frumos) am invatat singur de pe net.La inceput nu am prea avut incredere in toate acele monturi pe care le vedeam, dar dupa ce le-am construit si am inceput sa pescuiesc cu ele si au inceput sa dea rezultate parerea mea s-a schimbat radical. Desi si in prezent mai fac cate un Somes totusi crapul ramane pe primul loc.
Eu va doresc la toti fir intins!!! :-h
not kill - respect the fish

Avatar utilizator
danynmtu
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 07 Mai 2009, 17:53

Re: Semnati aici

Mesaj de danynmtu » 16 Iul 2009, 16:47

Ma numesc Neamtu Daniel ,am 28 ani ,sunt din Bucuresti si sunt un impatimit al 'pescuitului' de orice fel in special al regelui mustacios(crap).Pescuiesc de mic copil pe oriunde prind o palma de apa.Frecventez regulat si Delta Dunari,deci cred k ma pot adapta oricarui fel si oricaror conditi de pescuit si totusi mai am inca foarte multe de invatat .Cu respect si fire intinse

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Semnati aici

Mesaj de IULIAN C » 16 Iul 2009, 17:26

danynmtu scrie:Ma numesc Neamtu Daniel ,am 28 ani ,sunt din Bucuresti si sunt un impatimit al 'pescuitului' de orice fel in special al regelui mustacios(crap).Pescuiesc de mic copil pe oriunde prind o palma de apa.Frecventez regulat si Delta Dunari,deci cred k ma pot adapta oricarui fel si oricaror conditi de pescuit si totusi mai am inca foarte multe de invatat .Cu respect si fire intinse
Bine ai venit printre Infopescari,Dany!
Vei afla destul de multe aici,daca nu gasesti ceva...doar anunti si cineva te va ajuta cu certitudine! ---<><
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
aci_sri
utilizator
utilizator
Mesaje: 27
Membru din: 24 Feb 2008, 16:03
Localitate: BRASOV

fir intins infopescari

Mesaj de aci_sri » 14 Sep 2009, 13:07

Buna ziua, numele meu este Ciobanu Adrian, sunt din Brasov, pescuiesc in mai toate baltile din jurul Brasovului
(Vadu Rosu,Belin,Cismasu,Dumbravita) si pe barajele Oltului dupa Fagaras ex. Dridif,Scoreiu,Carta.Cand merg la pescuit urmaresc sa prind caras,crap,somn si stiuca.Multumesc infopescar pentru toate lucrurile pe care le-am invatat si tot respectul pentru dl. Florentin =D> care cu emisiunile dansului mi-a dezvaluit din secretele pescuitului la crap si nu numai. Salutari tuturor infopescarilor si va urez un sincer "FIR INTINS". ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
smecherache
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 05 Apr 2009, 14:31

Re: Semnati aici

Mesaj de smecherache » 14 Sep 2009, 23:05

salut :P ma numesc lipovanu sorin,sunt din bacau,am 34 de ani,sunt cadru militar si de cand am inceput sa pescuiesc la crap ....spargi o gramada de bani :-t si nevasta-mea daca afla :-t :-t :-t dar e super @-) cand iti suna senzorul diminata pe la 3 e supert ~x( ~x( si dupa aceea il vezi la vreo 15 kg,nu e misto :?: eu nu stiu ca am cam...ca nu am prins mai mare de 9 kg anul asta si innebunesc :!: dar asta e viata :!: mai trebuie sa ai si bulan :!: fire intinse la toti craparii si nu disperati :!: viata e frumoasa si pentru capturi misto mai trebuie si sacrificii ~x( ~x( ~x( :-SS :-SS :-SS

Avatar utilizator
FRANCEZU1
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 20 Sep 2009, 20:52
Localitate: cluj
Contact:

salutare la toata lumea

Mesaj de FRANCEZU1 » 20 Sep 2009, 21:03

ma numesc boanca marius din cluj , sunt adeptul pescuitului crap, c&r , am 39 ani ... bine vam gasit <:-P :-h

Avatar utilizator
nastase cristian
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 22 Sep 2009, 01:02
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de nastase cristian » 22 Sep 2009, 19:37

Ma numesc Nastase Cristian ,sunt din Bucuresti si pescar de cand ma stiu :^O (am petrecut vacantele pe malul Neajlovului), si prefer sa pescuiesc la Dunare sau cursuri de apa. =P~ Evit baltile din interiorul tarii unde "baietii buni " umbla la apa sau pun garduri de sarma pe fundul lacului si rad de tine cum te chinui sa-l scoti la mal (pe gard ...desigur) [-x

Avatar utilizator
booghy28
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 04 Mai 2009, 12:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de booghy28 » 24 Sep 2009, 22:10

BINE ATI VENIT... noilor baieti.....
va asteptam cu povesti si pareri, dar si cu sfaturi
fir intins **==

Avatar utilizator
silviupopescu1980
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 30 Sep 2009, 20:22
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de silviupopescu1980 » 01 Oct 2009, 10:49

Salutare
Sunt din Craiova, oltean get-beget. Pescuiesc de foarte mult timp, cam...2 luni :noob: . Am incercat si la crap, dar ...nu pot sa stau sa il astept. Asa ca, de cand am prins vreo 3 cleni frumusei la Proieni( Valcea ), pe Olt, numai asa il caut de Domnul Peste--spinning. Desi pe aceia i-am...mancat :-$ , o sa incerc sa prind de 2-3 ori acelasi peste ;)

Fire incinse,

Avatar utilizator
thomas
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 29 Oct 2009, 13:38

Re: Semnati aici

Mesaj de thomas » 29 Oct 2009, 14:17

Va salut,

Numele meu este Thomas NICOLAE, sunt din Ploiesti si am 31 ani.
Pescuiesc de mic copil, tatal meu fiind nascut si crescut pe marginea lacului Sarulesti, dar in special am prins microbul pescuitului la crap de cativa ani. Am inceput acum 6-7 ani cu frecventarea lacului Tancabesti, ulterior Peris, iar mai nou MV2. Recordul meu personal este de 10,5 kg prins pe Peris (lacul mare) in 2007. Nu am participat la nici o competitie pana acum, dar intentionez sa-mi imbunatatesc echipamentul pentru a putea participa la anul, probabil pe MV2 cupa primaverii.
Acestea fiind spuse va doresc fir intins si sanatate.

THM

Avatar utilizator
valabil 1
membru activ
membru activ
Mesaje: 124
Membru din: 06 Iul 2009, 17:17
Localitate: cenad tm

Re: Semnati aici

Mesaj de valabil 1 » 29 Oct 2009, 19:10

sal.pescari..ma num.BIR GHEORGHE sint din CENAD jud timis si pot sa spun ca pescuiesc de cind ma stiu.sint in special disperat dupa pescuitul crapului cu feeder_ul ..de pescuit am pescuit mult pe mures dar si pe belti private din tara si din afara tarii.fara sa fac reclama ungaria ofera partide extraodinare si in conditii de invidiat.momentan sint in spania unde nu am ezitat sa incerc pescuitul la crap .se prinde,dar sint puii crapilor de la noi din tara max.3,5kg. la inceputul anului viitot ma intoc in tara si sigur voi pescuii 365 de zile binenteles nu non stop.va salut pe toti si fire intinse. ps .. doru iuga te urmaresc de cite ori am ocazia pe net. **==
**==

Avatar utilizator
Dan.N
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 20 Dec 2007, 10:22

Re: Semnati aici

Mesaj de Dan.N » 07 Noi 2009, 18:03

Salutare la toata lumea!Ma numesc Dan,am 40 de ani si pescuiesc de mic(la 6 ani si jumatate mi-a facut tatal meu prima mea undita :) ).Sunt din Bucuresti si pescuiesc in prportie de 98% la crap,de vreo 15 ani.Am si doua concursuri la activ,ca sa zic asa.... unul la somn(somn mania-Tancabesti cred ca prima sau a doua editie) si unul la crap la Hobaia(cupa cupelor editia a-III-a 2007),fara rezultate notabile,dar am avut placerea sa simt presiunea unui concurs si de a fi alaturi de pescari adevarati. ;)

Avatar utilizator
joniii
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 29 Iun 2009, 14:31

Re: Semnati aici

Mesaj de joniii » 16 Noi 2009, 19:16

va salut,sunt Bazga Mihai am 32 ani,sunt din potcoava-olt si pescuiesc de cind ma stiu.pentru mine crapul este "supremul".pescuiesc pe balti private si la olt zona slatina si imprejurari. Tot respectul domnului F.Iuga pentru ceea ce face si multumesc toturor cei care sunteti aici pentru noi. **== **== **== Cu respect

Avatar utilizator
CIA
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 24 Noi 2009, 23:20

Re: Semnati aici

Mesaj de CIA » 25 Noi 2009, 00:12

cateva cuvinte despre mine.(punct)

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”